Menu
FANZINE.cz
Komiks

RECENZE: Kniha Šmoulí zima od Peya: Gargamel si nedá pokoj ani na Vánoce

Lenka Zajícová

Lenka Zajícová

23. 1. 2012

Šmoulí  zima Peyo (obálka knihy)Modrobílé postavičky žijící v malé houbové vesničce od Peya si oblíbily děti po celém světě. Jejich odvěký nepřítel zlý čaroděj Gargamel si ani tentokrát nedá pokoj a ve Šmoulí zimě se je opět bude snažit lapit do svých spárů. S malými avšak chytrými modrými postavičkami to ale nebude mít lehké a děti si tak mohou užít spousty legrace.

Při karnevalu několik šmoulů napadne, že by si mohli jít zajezdit na šmoulboardu do hor. Nikdo neprotestuje, a tak se tři kamarádi vydávají vyzkoušet své schopnosti. Koumák ale kde může, tam do něčeho narazí a nakonec se zřítí do propasti, kde najde stopy sněžného muže. A tak se mu společně vydávají po stopě.

Za chvilku vidí Yettiho, jak přepadává nevinné oběti, ať už obchodníka s hudebními nástroji, nebo chudého staříka, kterému sebere dříví. Šmoulům se na tom celém něco nezdá a společně se s dědou Pra-prašmoulou vydávájí do jeskyně, kde si sněžný muž ukrývá své poklady. Jejich zvědavost se jim ale vymstí, a budou se muset pokusit o útěk.

Čtěte také: Kniha Šmoulí polévka dokáže zabavit i ty nejmenší

Šmoulí zima od Peya obsahuje komiksovou část: Šmoulboarďáci, Petříčkovy Vánoce, Ledový hrad a Vánoční hračky. Čtyři příběhy jsou v klasickém barevném provedení, které si oblíbili fanoušci po celém světě, a ve všech se musí odvážní šmoulové postavit zlému čaroději Gargamelovi, který se je neustále snaží lapit do svých sítí. Obyvatelé houbové vesničky jsou však jako celek velmi dobrá parta a rozhodně se jen tak snadno nevzdávají.

Šmoulí zima Peyo (obálka knihy)

V houbové vesničce se lze setkat s různými charaktery, jako v běžném životě. Nešikovný a samolibý Koumák, chytrý děda Pra-prašmoula, Šprýmař nebo třeba soucitná Šmoulinka, která neváhá pomoci, když je to potřeba. Kniha je tedy vhodná pro dětské čtenáře, kteří v ní mohou najít ponaučení, ale i zábavu.

Jednotlivé komiksové příběhy jsou totiž prokládané rozličnými hrami, ať už se jedná o překreslení obrázku, omalovánky, hledání rozdílů, testování pozornosti pomocí kvízů, početní úkoly, bludiště nebo spojovačka. Hrací sešit tedy nejen pobaví, ale i vyzkouší a procvičí paměť a schopnosti čtenáře.

Šmoulí zima je tematicky laděná na období Vánoc a jednotlivé příběhy modrobílých postaviček tomu odpovídají. Proč tedy nepotěšit dětské čtenáře a nevyužít oblíbeného hesla škola hrou, které tady platí dvojnásobně.

Český název: Šmoulové: Šmoulí zima
Autor: Peyo
Překlad: Tomáš Vondrovic a Michal Lázňovský
Obálka: Peyo
Počet stran: 48
Vazba: brožovaná
Rozměry: 210 x 295 mm
Vydal: Albatros, Praha 2011
Doporučená cena: 149 Kč

Hodnocení: ***** (90 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Kniha Šmoulí zima od Peya: Gargamel si nedá pokoj ani na Vánoce

Hide picture