Menu
FANZINE.cz
Literatura

RECENZE: Kniha Tajný kruh: Otrokyně se nesnaží o vytvoření dívčího Pottera

Lenka Zajícová

Lenka Zajícová

12. 10. 2011

L. J. Smith Tajný kruh - Otrokyně (část obálky knihy)Fanoušci známé kalifornské spisovatelky L. J. Smithové se mohou těšit na další díl série Tajný kruh s podtitulem Otrokyně. Čtěte recenzi knihy plné napětí a magie!

Foto: hořící svíčka

O magii nebude v knize nouze Zdroj: Sxc.hu

Cassie žila do doby, než se přestěhovala do města New Salem, spokojeně. Poté se vše rapidně mění, mladá dívka musí chodit do nové školy, kde se schází záhadný spolek čarodějek, přístupný jen pro dvanáct vyvolených členů. Tajný kruh ovládají dvě soupeřící skupiny. Jedna v čele s Dianou, se kterou se Cassie brzo skamarádí, a druhá kolem proradné Faye.

Začátky jsou pro nováčka těžké, Cassie nemá moc přátel ani sebedůvěry. Nakonec ji čarodějky po souhře nešťastných událostí zasvětí do Tajného kruhu, a ona se tak stává jednou z nich. Pocit, že se vše obrací k lepšímu, ale dlouho nevydrží a Cassie si musí vybrat, zda zradí své přátelé, nebo bude riskovat, že se provalí vše o její lásce k Dianině příteli.

Čtěte také další články o knihách L. J. Smithové

Američanka Lisa Jane Smithová je autorkou literatury pro mladé, její knihy jsou nabité tajemnými, hororovými, nadpřirozenými, ale nepochybně i romantickými prvky, kterými si dokázala získat mnoho čtenářek po celém světě. Prostředí Tajného kruhu je zasazeno do New Salemu, kam lidé utekli ze starého Salemu.

Kniha historicky navazuje na události, které se v tomto světově známém místě staly, kdy byli lidé obviňováni z čarodějnických praktik, a nikdo si nemohl být jistý před šibenicí. Intriky a zkoušky čekající Cassie se odehrávají v současnosti, ale s návazností na minulost. A postupem času se odhalují stále nová a nová fakta o jejím životě.

L. J. Smith Tajný kruh - Otrokyně (obálka knihy)

Nová čarodějka v sobě objevuje zapomenuté čarodějnické sklony a prožívá také první lásku. Kniha Otrokyně by se dala pojmout, jako kříženec Harryho Pottera a romantické literatury. Jelikož se dívka ocitne sama na neznámém místě, učí se používat magii a hledá sama sebe. Rovněž nepřátelé se jí ani v New Salemu nevyhnou.

A Cassie se musí rozhodnout, na kterou stranu se přidat: jestli k Dianě, nebo Faye. Přestože toto vše připomíná známého čaroděje v ženském vydání, je druhá kniha série Tajný kruh svébytným a zajímavým čtením. Není nouze o napětí, hororové prvky, vraždy, ale ani o nové možnosti.

Máte rádi čarodějky? Nepřehlédněte sérii Nástroje smrti

Mladá čarodějka projde těžkou životní zkouškou, což umožní nahlédnout do jejího charakteru. Změny v seskupení přátel ji rozhodně neminou, některé ztratí, ale jiné získá. Jestli je to dobře nebo ne, může posoudit každý sám. Příjemnou změnou oproti předchozímu dílu je, že se americká spisovatelka vyhnula častým popisům Dianiny krásy, kterou v první knize Zasvěcení líčila až přespříliš. A člověk by za chvíli nabyl dojmu, že se jedná spíš o neskutečně krásnou bohyni než o jednu z dívek.

Cassie se postupně seznamuje s novými členkami i členy a čtenář uvažuje, co bude dál: nebude z toho nakonec něco víc? Nepotká novou lásku? Kniha je svým ztvárněním vhodná spíše pro čtenářky, které se mohou oddat kouzlu nových dobrodružství a užívat si dilema nové čarodějky.

Název originálu: The Secret Circle – The Captive
Český název: Tajný kruh – Otrokyně
Autor: L. J. Smith
Překlad: Ivana Svobodová
Obálka: Miro Hadinec
Počet stran: 220
Vazba: vázaná
Rozměry: 130 x 200 mm
Vydal: CooBoo, Praha 2011
Doporučená cena: 249 Kč

Hodnocení: ***** (90 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Kniha Tajný kruh: Otrokyně se nesnaží o vytvoření dívčího Pottera

Hide picture