Menu
FANZINE.cz
Recenze her

RECENZE: Legend of Zelda 3D překonává konkurenci i po třinácti letech

Šimon Kolář

Šimon Kolář

16. 9. 2011

OBR.: Link na koniZelda je jednou z mála opravdu seriózních her pro 3DS, které nejsou určeny pouze pro občasné hráče. Je tedy tento port z Nintenda 64 povedený?

OBR.: Hraní na okarínu

Hrát na okarínu se nyní dá i přes dotykový displej, zdroj: distributor hry

Když televizemi probíhala mediální kampaň k novému dílu Zeldy, jako hlavního aktéra jsme mohli často vidět populárního herce Robina Williamse. A proč? Protože tento chlapík je takovým fanouškem herní série Zelda, že se rozhodl po ní pojmenovat svou nyní již dvaadvacetiletou dceru. To jen dokresluje, jakým je tato značka kultem.

A právě nejlepší díl této dobrodružné ságy a zároveň nejlépe hodnocená hra všech dob se nyní jako remake dostává na trojrozměrný displej Nintenda 3DS.

RECENZE: NHL 12 přináší odporný reprezentační dres a Jágra ve Philadelphii

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D vychází právě teď také kvůli 25. výročí, které celá série letos slaví, a jako dárek pro hráče funguje skvěle.

Království zase jednou v ohrožení

Hra je naprosto věrným obrazem originálu z roku 1998, a hráč se tak opět navlékne do kůže chlapce Linka, který se snaží zachránit pohádkové království před králem zlodějů Ganondorfem, který se snaží získat vzácný artefakt poskytující svému držiteli božskou moc.

OBR.: Link v souboji

Souboje jsou akční a často i nápadité

Link se tomu na přání princezny Zeldy samozřejmě rozhodne zabránit a dostat se ke zmiňovanému artefaktu dříve než zloděj. Dobrodružství může začít.

Podívejte se také na iPhone velký jako stůl!

Herní principy taktéž zůstaly beze změny a Zelda stále zůstává zábavným mixem akčního RPG a plošinovky v otevřeném světě. RPG prvky přitom nespočívají v nějakém levelování a vylepšování si vlastní postavy, ale v podstatě pouze v nákupu lepšího vybavení a struktury vyprávění příběhu včetně vedlejších misí, rozhovorů s NPC postavami atd.

Lepší než současnící

Je až překvapující, jak moc je hra i po těch dvanácti letech kvalitní a zábavná v konkurenci současných her. Vůbec není třeba nad ní nostalgicky přivírat oči, ona je prostě sama o sobě výborná a zub času se na ní vůbec nepodepsal, což je obdivuhodné.

Stále je radost procházet si zde nějaký dungeon, který je plný zajímavých puzzlů nebo narážet na výborně napsané postavy, kteými se zdejší svět jenom hemží. Vedlejší questy jsou zde stále nápadité a nepůsobí pouze jako vycpávka. No a pozdější hrátky s okarínou času jsou už jen takovou pomyslnou třešničkou na dortu, kterou tato hra bezesporu je.

Technicky je také na výši a je vidět, že prošla drobným faceliftem. Vizuálně je hodně přitažlivá a nové ovládací prvky využívá výborně. Například hraní na okarínu je nyní zpracováno daleko nápaditěji, samozřejmostí je využití spodního dotykového displeje pro zobrazování inventáře, mapy atd.

Za nedostatek se dá považovat chybějící dabing postav. Vzhledem k tomu, jak je hra dlouhá, by ale asi bylo technicky nemožné vměstnat na cartridge se hrou ještě takový objem zvukových dat.

Verdikt

Není tedy třeba chodit kolem horké kaše a můžeme si narovinu říct, že staronová Zelda je jednoznačně nejlepší hrou pro Nintendo 3DS a zároveň také prvním pořádným titulem, který si zaslouží svou prodejní cenu.

Hodnocení: 95 %

  • Klady: plošinovková hratelnost s RPG prvky, nápadité postavy a lokace, puzzly, příběh, technické zpracování, herní doba
  • Zápory: chybějící dabing

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Legend of Zelda 3D překonává konkurenci i po třinácti letech

Hide picture