Menu
FANZINE.cz
Recenze her

RECENZE: LEGO The Hobbit vezme hráče tam, ale už ne zpátky

Marek Jedinák

Marek Jedinák

3. 6. 2014

Fanoušci populární dánské stavebnice, ale i Tolkienovy Středozemě mají důvod k radosti. Populární série LEGO her se rozrostla o další kousek. V novém titulu se hráči zhostí party trpaslíků na jejich nebezpečném dobrodružství. Podaří se jim však dostat i zpátky? Čtěte recenzi na FANZINE.cz!

Hobbit priorita

Společnost LEGO pokračuje ve své již tradiční filosofii. Stagnující prodeje kdysi velmi populární stavebnice vhodně doplňují videohry využívající slávy velkých  hollywoodských bijáků. Po krátké odmlce tak přišel na řadu i The Hobbit režiséra Petera Jacksona. Přestože se LEGO hry těší velké oblibě jak mezi mladými, tak staršími hráči, úspěch nemusí být automaticky zaručen. Neblahým důkazem je právě herní adaptace strastiplného putování Bilba Pytlíka a party nebojácných trpaslíků.

LEGO-The-Hobbit-Videogame_hub_01_large

Hra již tradičně zavání klasickým filmovým parfémem, který čiší už z úvodní obrazovky doprovázené pohledem do Bilbovy nory. Stejně jako v případě předchozích her jsou z licence vytřískány i ty nejmenší detaily. Společně s filmovou hudbou hra vcelku úspěšně vzbuzuje nostalgickou atmosféru a jemně drnká na sentimentální strunu.

Zjednodušené převyprávění filmového příběhu úspěšně vytváří solidní zážitek, který je však podlamován příliš stereotypními úkoly. Ty jsou sice poměrně různorodé, ale nelze je v žádném případě považovat za zábavné. Všechny překážky jsou redukovány do jednoduché rovnice. Znič všechny rozbitelné prvky v okolí, podržením tlačítka sestav něco, co ti otevře cestu dál. Ano, lze namítnout, že obdobný koncept je těžištěm všech LEGO her, ale přiznejme si, že po několika letech si i tato série žádá přeci jen drobný posun.

LEGO-The-Hobbit-Videogame_TrollCamp_rev_large

Jednou ze snah o lehké oživení je přítomnost nové minihry, v níž má hráč podle předlohy zvolit odpovídající LEGO kostičku. Samotná minihra je však tak jednoduchá, že by si i děti, jímž je hra primárně určena, zasloužily přeci jen něco lehce náročnějšího.

Menší komplikace, byť nežádoucí, přináší naopak družina hlavních postav, které si jsou natolik podobné, že může být obtížné jednoho od druhého rozeznat. Dobrá orientace je však základem úspěchu, neboť každá z postaviček disponuje jinými schopnostmi, jež jsou nezbytné k průchodu hrou. Nepříjemné komplikace přináší také poněkud krkolomné záběry kamery, což znesnadňuje orientaci v prostoru.

LEGO-The-Hobbit_GoblinTown10_large

Přestože hra nabízí poměrně solidních sedm hodin čistého herního času, s opětovným rozehráním hry nelze příliš počítat. Vývojáři sice do kampaně zakomponovali nejrůznější tajné lokace, motivace k jejich odhalování je však pramálo. Doslova ránou pod pás je absence třetí části filmové trilogie, která bude dostupná ve formě stažitelného přídavku DLC. Samotný titul tak i po dohrání nepůsobí vůbec celistvě. U plnohodnotného titulu se jedná o zcela trestuhodný faktor, jenž nabourává smysluplnost celé dějové linie.

Grafická stránka hry nedoznala žádných výrazných změn. Přestože je stále roztomilá a oproti předchozím dílům i mnohem realističtější, v souvislosti s přechodem na novou generaci konzolí nepřichází žádný kýžený rozdíl.

LEGO-The-Hobbit-Videogame_GoblinTown_09_rev_large

Verdikt:

LEGO The Hobbit rozhodně není špatná hra, autoři by však k jejímu konceptu měli přistupovat s trochu vyšší mírou inovací. Autoři kráčí ve stále stejných šlépějích, díky čemuž sice neurazí, ale rozhodně také nepřekvapí. Jedinou, zato však skutečně drastickou podpásovkou, je pak absence celé třetiny filmového příběhu, kterou bude možné dokoupit jako samostatné DLC.

Klady: Licence, hudba, filmový děj

Zápory: Chybí celá třetina hry, stereotypní úkoly, špatná kamera

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: LEGO The Hobbit vezme hráče tam, ale už ne zpátky

Hide picture