Menu
FANZINE.cz
Komiks

RECENZE: Light proti L. Sedmý Death Note přináší zásadní zlom

Jan Šuška

Jan Šuška

10. 7. 2013

Takasi Obata: Death NotePo tomto díle Death Note bude všechno jinak. Kira, smrtonoši a vyšetřovací tým v čele s L začínají být ve slepé uličce. Lightovi prozatím vycházely jeho důmyslné plány. Stane se novým bohem ve svém spravedlivém světě?

Kdo vyhraje v nerozhodném souboji na život a na smrt?

Kdo vyhraje v nerozhodném souboji na život a na smrt?

Pokračuje obklíčení nového Kiry, když se však vzdává, po chvilce umírá na zástavu srdce. Lightovi připravené plány, které měl ještě před zatčením, se začínají zdárně plnit. Na řadu přichází výslech smrtonošky Rem a L začíná všechno docházet. Light je však tak mazaný, že dokáže přelstít všechny včetně smrtonošky. Zbaví se tak všech, kteří mu stojí v cestě.

Cugumi Óba
Je japonský spisovatel, narozený v Tokiu, nejlépe známý z mangy Death Note.  Jestli je jméno, které používá skutečné, nebo pouze pseudonym, to zůstává tajemstvím. Příběh Death Note se poprvé objevil v časopise Šónen Jump na konci roku 2003, později byl zpracován do anime a filmové podoby.

Sedmé pokračování Death Note je zásadní díl celé série! Protože po tomto díle už nebude nic jako dřív. Oproti minulému dílu, kde šlo spíše o spekulace a podezření, se v tomto vše potvrzuje a Lightovi vycházejí jeho plány. Situace tak nabírá opravdové grády.

Prozatím se komiksový scénář od toho filmového moc nelišil. Pro mnohé čtenáře však tento díl bude velkým překvapením, neboť se zde příběh rozchází. Můžeme polemizovat o tom, zdali má v příštích dílech komiks co nabídnout, nebo se bude jednat o pouhé protahování děje.

Light opět u moci, přesně podle plánu

Cugumi Óba si ve scénáři promyšleně pohrává s pravidly zápisníku a taky vymýšlí stále nové, to je důkazem jeho neustálé tvořivosti. Možná mohl vytvořit i bystřejší vyšetřovací tým.

Na scéně se objevují nové postavy, které svým intelektem v mnohém dosahují na pozici L a Lighta. Jedná se o dva chlapce z ústavu pro velice nadané děti. Kvůli tomu, že se ústav nachází mimo Japonsko, děj se částečně přesouvá i na americký kontinent.

Takasi Obata: Death Note

Trochu to komiks sráží k zemi, přece jen si Cugumi Óba mohl vybrat jinou zápletku. Dost překvapivě to zapáchalo marketingem.

Jedna z postav, geniální chlapec Near, připomíná L tak moc, že si ho čtenáři rychle oblíbí. S ním spolupracuje věčně druhý Mello, který je nesympatický a soutěživý. Pokud by to měly být v budoucnu hlavní postavy, jistě bude zajímavé sledovat jejich soupeření.

Všechno do sebe zapadá, L se přecukroval

Po grafické stránce se nestávalo, že by Takeši Obata pracoval s jedno či dvoustránkovou kompozicí. V tomto díle se však vyřádil. Jeho evropský styl mangy se zalíbí každému, kdo k tomuto komiksu přičichnul. Kresba je pěkně pocukrovaná a uhlazená.

Sedmé pokračování komiksu Death Note má fantastickou atmosféru. Mnoho dřívějších spekulací vyšlo najevo a v příběhu se objevily nové postavy. Pro mnohé čtenáře to jistě bude nejlepší z dosavadních dílů.

Český a originální název: Death Note 7
Scénář: Cugumi Óba
Kresba: Takeši Obata
Překlad: Anna Křivánková
Obálka: Takeši Obata
Počet stran: 214
Vazba: brožovaná
Rozměry: 114 x 175 mm
Vydal: Crew, Praha 2013
Doporučená cena: 199 Kč

Hodnocení: ***** (90%)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Light proti L. Sedmý Death Note přináší zásadní zlom

Hide picture