Menu
FANZINE.cz
Technologie

RECENZE: Logitech Mini Boombox ukrývá parádní výkon v kapesních rozměrech

Marek Jedinák

Marek Jedinák

25. 4. 2012

Testovali jsme malý, přesto neskutečně výkonný repráček Mini Boombox od Logitechu. Ve své velikosti nemá žádného konkurenta a navíc funguje bez jakýchkoli drátů. Čtěte recenzi na TOPZINE.cz.

Mini Boombox cílí svými kompaktními rozměry a solidním výkonem především na mladé lidi. zdroj: dataconsult.cz

Logitech Mini Boombox je až nečekaně výkonný reproduktor kapesních rozměrů, který je možné prostřednictvím bluetooth k jakémukoli zařízení touto funkcí disponující. Uživatelé tak všechny jeho vlastnosti ocení především na cestách, kde dokáže i v improvizovaných podmínkách vytvořit skutečně kvalitní poslechový zážitek, ať už se jedná o filmovou podívanou třeba na iPadu nebo poslech hudby na iPhonu.

Design, který u mládeže prostě frčí

Jak již bývá v posledních letech u výrobce zvykem, nabízí velmi stylový zaoblený design a minimum povrchových tlačítek či nerovností. Jednou z největších vad na fyzické kráse produktu je až zbytečně obšírné využití plastů. Na povrchu jsou využity v zásadě dva druhy, matný a lesklý. Blyštivá část je umístěna v horní části reproduktoru, kde se nachází také ovládací panel.

Místo fyzických tlačítek se na něm nacházejí světločivné diody, přístroj se tak snadno ovládá přiložením prstu. Povrch se poměrně rychle upatlá, a vzhledem k tomu, že je kryt ochrannou samolepkou, je trochu obtížné odstranit zbytky lepidla tak, aby repráček vypadal skutečně k světu.

Čtěte také: Klávesnice Logitech K750 funguje i bez baterek. Frčí totiž na světlo

Jednou z mála povrchových částí vyrobených z kovu je tak ochranná mřížka kryjící membrány.

V zadní části se pak nachází posuvné spouštěcí tlačítko a příslušný USB konektor společně s AUX zdířkou. Postranní krtky jsou dostupné v několika barvách, avšak nedají se vyměnit. Dle vlastního gusta si tak lze zvolit mezi červenou, černou a bílou.

Mini Boombox je díky svému vzhledu také vhodným doplňkem dámských kabelek.

To nejpodstatnější se však ukrývá pod kapucí. Reproduktor i přes své vskutku malinkaté rozměry dokáže vytvořit naprosto neskutečný zvukový efekt a je srovnatelný s celou řadou reproduktorů podobné, nebo jen o něco levnější ceny. Doporučená cena 1 999 korun za kus tak může zdát za takhle malinkatou věc přemrštěná, ale vzhledem ke kvalitě zprostředkování zvuku ji lze označit za přirozenou.

Běžně se vsak dá sehnat za cenu přibližně patnácti set korun, což je za takto výkonnou mašinku rozumná cena.

Precizní výšky, ale i basy

Skvěle si totiž dokáže poradit jak s výškami, tak s basy. Ty samozřejmě nelze srovnávat s pořádnou bednou, ale na tak malé zařízení je efekt sám o sobě velmi slušný. I přesto, že je zařízení vybaveno protiskluzovými podložkami, při vyšší hlasitosti reproduktor poskakuje a posouvá. Je tedy potřeba jej umístit na bezpečné místo. Kvalita poslechu je skutečně tak vysoká, že se dá použít klidně k osobnímu PC či televizi. Zvuk tak samozřejmě nebude stereo, což je však jediným argumentem pro fakt, proč ho takto dlouhodobě nevyužívat.

Lze jej totiž také připojit i skrze USB i skrze line in vstup. Bluetooth sám o sobě je možná nejméně šťastnou alternativou, neboť je přenos skrze z něj například v případě přehrávání z internetu uploadovaných videí lehce zpožděný a kvalita o něco nižší. I tak je ale na perfektní úrovni a rozdíl lze rozpoznat až po přímém srovnání.

Čtěte také: VIDEO: Zahrajte s videohru ovládanou močí. Mají ji v Londýně

Na první poslech si rozdílu všimne málokdo.

Repráček váží sice jen přibližně 220 gramů, vzhledem k rozměrům přibližně čtyř menších čokoládových tyčinek jde o lehce těžší věc. V balení je dostupná nabíječka, USB kabely a redukce pro kontinentální i britské zásuvky, chybí však nějaký přenosný sáček či obal.

Boombox se nejlépe hodí jako příslušenství ke smartphonům, tabletům a notebookům.

Výhodu naopak představuje inteligentní mikrofon, díky čemuž je možné se zapojeným reproduktorem pohodlně telefonovat. Bohužel je však při hovoru nutné být až nezdravě blízko reproduktoru. Jedinou zcela zásadní nevýhodou je absence jakéhokoli indikátoru stavu baterie. O tom, kolik šťávy v přístroji ještě zbývá se tak lze pouze dohadovat.

Verdikt:

Neskutečně univerzální reproduktor, jenž svým výkonem překvapí i ty největší skeptiky nemá na trhu v současné době konkurenci a je tím nejlepším kapesním řešením, jak optimálně ozvučit výjezdy na chaty, táboráky při stanování či jiné výjezdové akce.

Klidně se dá dočasně využívat třeba jako reproduktor k počítači či menší televizi, nebo může sloužit jako pomůcka nedoslýchavých při telefonování. Jde zkrátka o univerzální hračku, která potěší kluky i holky či kohokoli, kdo často a rád využívá moderní technologie.

Hodnocení: 90 %

  • Klady: Výkon, kompaktní rozměry, několik možností připojení
  • Zápory: Absence indikátoru stavu baterie, plastový kryt

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Logitech Mini Boombox ukrývá parádní výkon v kapesních rozměrech

Hide picture