Menu
FANZINE.cz
Recenze her

Recenze závodů Moto GP. Zažijte opravdovou zátěž závodníka Grand Prix

Redakce

Redakce

7. 4. 2011

Dříve byla motorkám ze strany vývojářů věnována větší pozornost. Ještě stařičký PS one měl celou řadu takových titulů. V současnosti závodům panují auta, ale mrkněme se i na královskou sérií GP!

Náklon jak z učebnice

Závodní sezóna MotoGP 2011 právě začala, a tak na pultech obchodů nemůže chybět ani nová videohra s touto licencí. MotoGP 10/11 nabízí kompletní soupisky z loňské sezóny a všech 18 okruhů. Z minulé hry chybí jen Donigton, který byl nahrazen známou tratí Silverstone a novinkou je i okruh MotorLand Aragon.

V nabídce jsou i všichni jezdci, včetně českých závodníků Jakuba Kornfela a Karla Abrahama v Moto2. Aktuální statistiky z probíhající sezony budou ke stažení z PlayStation Network, takže můžete počítat s tím, že Abraham pak poskočí do elitní třídy MotoGP.

Jaké to je stát se jezdcem?

Hra nabízí pět herních režimů. Za hlavní režim hry považujeme mód kariéry, ve kterém se do závodního světa vrhnete sami za sebe. S vytvořeným jezdcem vás čekají vlastní vizuální úpravy. Lze si vybrat kombinézu, helmu, měnit jejich barvy a tak podobně.

Začínat budete s malým rozpočtem, za který si pořídíte některou z horších motorek kubatury 125 ccm. Brzy se však pustíte do závodění, které se rázem stane tutoriálem, kde vám vysvětlí, co a jak ve hře funguje a co se pro správné závodění sluší.

Nechtěl bych být v sedle

S přibývajícími financemi si budete moci pořídit lepší motocykl a brzy si vás také všimnou sponzoři, kteří vám rádi zaplatí za umístění svého loga na vaší helmě. Tedy pokud budete projíždět cílovou rovinkou jako jedni z prvních. Pro úspěšný průběh kariéry bude také zapotřebí zaměstnat technika a manažera.

Technik se bude starat o výkon vašeho motocyklu, který bude časem možné vylepšovat ve čtyřech kategoriích: v rychlosti, akceleraci, brzdění a v ovladatelnosti. Než ale k vylepšení motocyklu dojde, váš mechanik si s tím nejdříve bude muset dát pár dní práci.

Samozřejmě je možné před každým závodem nastavit nejrůznější možnosti. Manažer se pak bude starat o ty nejlepší nabídky pro vaši kariéru, získá kontakty na sponzory atd.

Ve dvou se to lépe táhne

Dalším důležitým režimem je určitě šampionát. Kde si zvolíte jednoho ze slavných jezdců a vrhnete se přímo do světa spálených gum. Ten je spíše pro příležitostní hráče, kteří nemají tolik času, protože oproti kariérnímu módu nenabízí skoro vůbec nic nového. Jde spíše o zjednodušenou verzi kariéry, jelikož se není třeba starat o záležitosti manažera, technika a ostatních detailů.

Velkého zlepšení se dočkal multiplayer, který nabídne mnoho zábavy. Ostatní hráči jsou více agresivní, takže pády jsou denním chlebem a dočkáte se také pár fíglů a machrovinek ze strany protihráčů.

Tři motorky jdou pěkně za sebou

Kromě soupeření je tu klasická dvojhra, kdy se vám rozdělí obrazovka ve dví a každý se chytne svého ovladače. Jedna s příjemných vychytávek tohoto ročníku je kooperace v režimu kariéry, kdy se vám může hezky znepříjemnit vzestup, nebo také dobře napomoci to už je na hráči, který s vámi tuto cestu podstoupí.

S větrem o závod

Celou dobu se bavíme jen o režimech a jejich vylepšení, ale nemůžeme zapomenout i na další vychytávky. Jízdní režim se také zlepšil o hodně, ovládání stoje je obtížnější za to zábavnější tím pádem reálnější.

K dispozici je i velké množství pomůcek pro nezkušené hráče od pomocné čáry, až k asistentovy brždění. Pády jsou vizuálně hezčí a je kladen větší důraz na brždění pomocí přední a zadní brzdy, bacha na brždění v zatáčkách velmi vražedné.

Celkový grafický kabát není špatný, ale nijak hráče neoslní.  Hudbu ve hře téměř nevnímáte, protže je dosti slabá, zato zvuky nabušených strojů již za to stojí. Hra se více přiblížila k simulátoru, ale simulátor to ještě není, hra si našla cestičku mezi, aby zabavila širší veřejnost.

MotoGP 10/11

Žánr: Závodní

Výrobce: Monumental Games

Vydavatel: Capcom

Distributor v ČR: Cenega

Česká lokalizace: Ne

Doporučená cena: 1399Kč

Hodnocení: 70%

Klady:

  • jízdní režim
  • režim kariéry
  • multiplayer

Zápory:

  • obtížnost
  • jen pro hráče, kterí mají rádi motorky

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze závodů Moto GP. Zažijte opravdovou zátěž závodníka Grand Prix

Hide picture