Menu
FANZINE.cz
Recenze her

RECENZE: Na Dance Central 2 sbalíte holku rychleji než na motýly

Marek Jedinák

Marek Jedinák

13. 11. 2011

Taneční hra Dance Central 2 zabaví hlavně holky. Uhrovití puberťáci tak díky téhle hře získají eso v rukávu, jak je nalákat k sobě domů. Sbírky motýlů už nebudou třeba. Čtěte recenzi na TOPZINE.cz.

Dance Central 2 oproti podobným hrám nabízí alespoň sympatickou grafiku Zdroj: distributor hry

Dance Central je taneční hra navazující na velmi úspěšný titul vydaný paralelně s pohybovým ovladačem Kinect, bez něhož si ji hráč nezahraje. Principem hry je co nejpřesněji opakovat pohyby po tanečnících na obrazovce. Konzole Xbox 360 dokáže vyhodnotit podobnost s předlohou a celkovou kvalitu daného prvku, za což hráči přiděluje body. Zcela patrné je, že si tento titul najde příznivce především v řadách dívčích pařanek.

Na výběr je dosti profláklý repertoár čtyřiceti čtyř současných a minulých hudebních hitů. Na licenci se nešetřilo, takže si hráči mohou zatrsat na rytmy Lady Gaga nebo Rihanny. Majitelé prvního dílu mohou původní skladby jednoduše importovat, případně dokoupit na Xbox Live.

RECENZE: Hra Tintin je postižené dítě Lary Croft a Super Maria

Vývojáři mysleli i na nováčky a méně pohybově nadané hráče. V nabídce je k dispozici i funkce, díky níž je možné sestavu pečlivě natrénovat. Pokud se hráči nepodaří zopakovat pohyb přesně tak, jak je potřeba, opakuje se do té doby, dokud se jej nepodaří realizovat dle požadavků.

V jednom z režimů lze zapnout mód počítání spotřebovaných kalorií. Hra tak neustále motivuje k vyšším fyzickým úkonům a evokuje placebo efekt.

Dance Central si lze zahrát v jednom, ale i ve dvou

Menu je velmi přehledné a jednoduché, zároveň však nepůsobí lacině. Jediným problémem je pohybové ovládání, jelikož se volba songu kvůli poměrně malým ikonkám stává otravnou záležitostí. Kinect musí být pro správné fungování umístěn relativně daleko od hráče, avšak vzhledem k tomu, že na nižší obtížnosti se většina figur odehrává pouze v horní polovině těla, nejsou požadavky na volný prostor tak neúnosné jako v případě hry Kinect Sports: Season Two.

Hra obsahuje na rozdíl od svého předchůdce alespoň náznak kariérního módu. Zvolený tanečník začíná jako looser, který si postupným zlepšováním neustále zvyšuje společenský kredit sloužící jako klíč k přístupu na atraktivnější eventy. S vyšší sociální pozicí se otevírají možnosti nového oblečení.

VIDEO: Ohebný displej můžete srolovat jako noviny. Je téměř nezničitelný

Konečně je na výběr možnost hry pro více hráčů, i na jedné konzoli si mohou zahrát dva lidé, ať už jakožto partneři, nebo soupeři v režimu Battle umožňující měření pohybového umu. Nevýhodou se někomu může zdát absence multiplayeru, online hry pro více hráčů, avšak osobně si nemyslím, že by jeho přítomnost zvyšovala zážitek ze hry.

Vzhledem ke konkurenci z konzole Wii jako například Michael Jackson: The Experience má mnohem lepší, zvlaštně stylizovanou grafiku jistě atraktivní pro mládež.

Verdikt

Dance Central 2 se podařilo poupravit neduhy již předtím velice úspěšného produktu. Jde o skvělou hru určenou především pro dívky. Zcela určitě jde obecně o nejlepší taneční hru na trhu, ale v brzké době bude muset čelit faktu, že už mimo nových songů nemá co nabídnout.

Hodnocení: 85 %

Klady: Skvělé songy, výborné využití Kinectu

Zápory: Velmi úzkoprofilová zábava

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Na Dance Central 2 sbalíte holku rychleji než na motýly

Hide picture