Menu
FANZINE.cz
Recenze her

Recenze hry Star Wars: The Force Unleashed 2. Starkiller opět úřaduje!

Redakce

Redakce

22. 3. 2011

Foto: Star WarsPřestože první díl příběhu The Force Unleashed nesbíral žádná významná ocenění, byl přijat veskrze kladně a především se velmi dobře prodával – bylo tak pouze otázkou času, kdy se objeví pokračování. Dočkali jsme se… zda se čekání vyplatilo, posuďte sami.

Před dávnými časy... Zdroj: Výrobce hry

Star Wars asi netřeba představovat, jeden z největších strojů na peníze v dějinách filmu i videoherního průmyslu opět roztáčí svá soukolí a tentokrát se snaží upoutat naši pozornost příběhem Starkillera, který po událostech prvního dílu přichází k vědomí – a spatří Darth Vadera.

Právě přítomnost jednoho z nejlepších záporáků vůbec – jakkoli ambivalentně to může znít – dodává příběhu šmrnc a dává jasně najevo, že alespoň v tomhle ohledu se jedná o ty pravé Star Wars. Zbytek postav totiž stěží sahá Darth Vaderovi po jeho robotické kotníky. Ale o příběh tu ve skutečnosti ani trochu nejde.

Miliony midichlorianů

Hlavní postava chce zabít hlavního záporáka a je v tom zamotaná ještě sexy pilotka. Jasné jako facka. Má to ale pár háčků. První háček je bílý, němý, jeho zbraň dělá pew-pew a vylepšená verze má na zádech jetpack. Další háčky jsou větší, železné a můžou vás třeba zmrazit. Nepřátel je ve hře všeho všudy zhruba 10 druhů, ovšem se všemi se dá bez problému vypořádat v quick-time eventech, kterých je hodně a začnou časem nudit. Respektive začnete dostávat křeče do prstů.

Na velikosti záleží

Mám hodně rád scénu, kdy Yoda zdvihne na Dagobahu Lukovu stíhačku pouze pomocí Síly. Má takový zvláštní náboj. Ovšem pokud bychom na místo Yody dosadili Starkillera, dokázal by se stíhačkou žonglovat. A ne s jednou, ale nejméně s pěti. Do jisté míry je zajímavé, že prakticky všechny schopnosti umíte od začátku a že TIE fightery mačkáte jako papír od sekané, ale… vlastně není žádné ale. Prostě vás to bude bavit.

Vrháme stormtrooperem

Co hře rozhodně nelze vytýkat je grafický kabát a hudba. Engine ze sebe vydává maximum, stormtroopeři správně popírají gravitaci, když na ně použijete push, a z reproduktorů se linou ty správné Star Wars zvuky. Přestože jsou souboje repetitivní, jsou velmi zábavné. Vlastně jsou i variabilní, máte zpravidla dvě možnosti – buďto bojovat pomocí světelných mečů, anebo běžet koridorem, používat push a sledovat, jak všichni létají pryč. To už je ale vážně nuda.

Blesky. Za každou cenu tam musíme dát blesky!

Měl jsem problém vytvořit si k hlavní postavě nějaký vztah, několikrát jsem se dokonce přistihl, jak se v jednom z dílčích soubojů s hlavním záporákem nechávám zabít. To záměr autorů asi nebyl, nýbrž netuším, jak bych měl s postavou sympatizovat, když jediné, co ve hře řekne, je: „It’s impossible to clone a Jedi!“ a taky: „Junoooooooooooo!“ (to je ta sexy pilotka).

Vskutku jepičí život

Zásadní vadou hry je tragicky krátký singleplayer. Neustále jsem měl pocit, že hraji nějaký docela solidní prequel, když se mi z ničeho nic na monitoru objevily titulky. Jasně, říkal jsem si, to je jako v tom DLC k Borderlands, teď se skrz ty titulky začne dobývat nějaká příšera a hra bude pokračovat… nebude. Ve chvíli, kdy si zvyknete na repetici soubojů i otravné quick-time eventy, hra prostě skončí.

A je to celkem škoda, protože i přes pár chybiček se jedná o solidní akci, která skvěle vypadá, a když se smíříte s tím, že většinu nepřátel lze zabít pomocí kombinace dvou tlačítek, je i docela zábavná. Chabou náplastí za krátký singleplayer jsou challenges, které si odemknete v průběhu hry – ty vám k celkové zhruba pětihodinové kampani přidají sotva půlhodinku.

Verdikt

Má to Star Wars feeling, má to Darth Vadera, má to spoustu Síly, ale skončí to dřív, než řekneš Jedi. Co to je? Star Wars: The Force Unleashed 2. Jako oddychová akce s obstojným vizuálem, solidní hratelností a nepříliš vyvedeným příběhem TFU2 obstojí a na pár večerů vás zabaví. Nebo na jeden večer?

Star Wars: The Force Unleashed 2

Výrobce: LucasArts

Distributor a vydavatel: ABC Data – výhradní distributor Activision/Blizzard pro ČR a SR

Platformy: PC/X360/PS3

Multiplayer: NE

Cena (PC): 1099 Kč

Hodnocení: 65%

+Dobrá audiovizuální stránka

+Zábavná hratelnost

+Star Wars feeling

-Přílišná repetitivnost soubojů, časem otravné quick-time eventy

-Opravdu krátký singleplayer

-Příběh

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze hry Star Wars: The Force Unleashed 2. Starkiller opět úřaduje!

Hide picture