Menu
FANZINE.cz
Technologie

Recenze: Povolání snů na PC. Simáci v nové práci

Redakce

Redakce

13. 7. 2010

Série The Sims je s námi už několik let. Připomínat, o co v této hře jde, je myslím zbytečné. Třetí díl je už nějaký pátek venku, a tak se v duchu klasiky můžeme vrhnout na již druhý datadisk. Nový přídavek přináší vylepšení práce a pracovních možností. Vzhůru do zaměstnání!

Krotitelé duchů jako z filmu Zdroj: cz.thesims3.com

Každý, kdo někdy pracoval, zná svázanost pracovní dobou a práce na volné noze s sebou nese řadu nepříjemných nebezpečí. Do této doby byl váš jediný pracovní projev malá bublinka v rohu. Povolání snů však přináší práci na vlastní pěst, a to dokonce v branži, u které byste to opravdu nečekali.

Můj čas, můj hrad

Dosud jste měli nějakou pracovní dobu, bohužel to byl ztracený čas, který se nedal ovlivnit a prakticky nijak využít. Nový datadisk však přináší značnou inovaci. Práce je rozdělována na základě zakázek, takže  během doby, kdy nemáte žádnou nabídku, máte volno. K dispozici jsou zaměstnání jako hasič, kosmetička nebo návrhář. Nezdají se vám snad tyto povolání zajímavá? Co takhle lovec duchů, soukromé očko nebo lékař? Každá práce má své kouzlo a je taky rozdílně náročná.

Můžete plnit nejrůznější příležitosti , ale nikdo vás do nich nenutí.. Hodnocena je dokonce rychlost příjezdu  či složitost úkolu. Samotné nabídky jsou různorodé. Kupříkladu u soukromého očka čekejte náročnost na komunikaci, protože musíte získávat informace od ostatních simíků.

Jedno z povolání je i hasič Zdroj: cz.thesims3.com

Máte dvě možnosti. Buď sima pořádně zmáčknete a dostanete, co chcete, nicméně musíte počítat s tím, že vás pak bude nesnášet. Druhá možnost je se s danou osobou seznámit a získat z ní informace nenuceně, což má za následek, že vás bude brát jako kamaráda a vy ukojíte zároveň svou společenskou potřebu. Dostáváte také ocenění od starosty, díky čemuž se dostanete k lepším zakázkám a samozřejmě také dostanete více peněz.

Bez peněz do podnikání nelez

Bohatí jedinci si v novém datadisku mohou zařídit pohodlný život. Jednoduše si koupíte nějakou budovu, která poskytuje služby. Po koupi jednoduše sedíte doma a jednou za čas obejdete tyto podniky a seberete vydělané peníze. Bohužel, jedná se o drahý druh podnikání, pokud nemáte peníze, prakticky si neškrtnete. Pro ty méně šťastné je tu stále připraven výběr několika povolání. Nejenže jsou zábavná, ale leckdy i vtipná.

Vynálezy skýtají mnohá dobrodružství Zdroj: cz.thesims3.com

Veškeré úkoly jsou skvěle začleněné do prostředí a samotný druh poskytování zakázek se ke hře hodí mnohem více než statická práce. Vše můžete ovlivňovat a vyděláváte sami na sebe.

Ve starém hávu, ale stále krásní

Nikdo nemůže čekat, že by snad Maxis změnil v datadisku grafické zpracování. Nečekejte žádné pokusy. Grafika je krásná, ale beze změny a ani městu se kromě nových budov žádné přestavby nedostalo.

Nový datadisk sice přináší nové pracovní příležitosti a rozhodně i příjemnou novinkou. Bohužel oproti předchozí Cestovní horečce se jedná spíše o líné poštípnutí. Vřele hru doporučuji, neurazí vás a bude vás bavit, ale nic revolučního neobsahuje.

Název hry: The Sims 3 Povolání snů
Výrobce: Naxus
Vydavatel v ČR:EA Czech
Multiplayer: ne
Platforma: PC
Doba hraní: nekonečné
Doporučená cena: 799 Kč

Hodnocení: *** (60%)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: Povolání snů na PC. Simáci v nové práci

Hide picture