Menu
FANZINE.cz
Recenze her

Recenze: přídavek Legacy DLC je lepší, než samotná hra Dragon Age 2

Roman Šeiner

Roman Šeiner

3. 8. 2011

!Volně stažitelný obsah!Hawke posbíral síly a se svou družinou se vydává na dobrodružství do starého podzemního vězení. Nečeká tam ani Riddick, ani hrabě Monte Christo. A to je sakra dobře.

A je to tady, Hawke vs. Kadidlo foto: Roman Šeiner, Topzine.cz

Z původní hry sice zůstane hodně nezměněno, ale celkově jde o jiný zážitek. Šampion musí vyřešit otázku, proč ho náhodní kolemjdoucí žádají o jeho krev. Vydá se do odlehlé oblasti v Thedasu, do starého vězení hluboko pod zemí (a hlavně mimo Kirkwall), kde leží odpovědi spojené s Hawkovým otcem. Snad.

Pomalu, ale jistě

Od povrchu do nejhlubší úrovně žaláře. Design úrovní se docela povedl. Krom uliček a různých zákoutí narazí hráč na několik magických zámků a dalších vylomenin, které zpestřují průchod celým komplexem a dávají vyniknout grafiku hry. V návaznosti je zde i několik vedlejších questů.

DLC neboli volně stažitelný obsah. Na čem dnes „rejžují“ herní společnosti?

Příběh se začne pomalu a hezky rozplétat až po první půlhodince. Přeživší Šedý strážce hráči párkrát poradí, a i když místy mluví jako mentálně postižený opilec, jde o jednu z mála postav hodných zapamatování. Stejně jako Duncan, tak i tenhle Larius je ze staré školy Šedé tvrze.

Pluhař Fanda v akci.

Co se týče nové ochranky vězení, jsou to hlavně zplozenci. Sem tam pár trpaslíků nebo přízraků z Úniku, ale hlavně zplozenci. Nový tank v jejich řadách hrabe hrdiny obřím štítem jako pluhař horský sníh, a jde o jednoho z nejschopnějších protivníků. Boje jsou oproti originální hře více nápadité a snad i trochu těžší. Beru to jako zlepšení, takže palec nahoru.

Méně je někdy více

Někomu se vryje do paměti i nová zbraň. V podstatě je to klíč k finálnímu souboji, ale hlavně jde o unikát, co se týče schopností. Hráč si po otevření každé ze tří pečetí, odkud na něj vybafne démon pýchy (takový velký, na pravačce má přirostlou větev), vybere bonus k základnímu útoku. Led, mráz, omráčení, vysávání života a další kousky. Můj Hawke byl na úrovni 9 a zbraň jen mírně převyšovala moji dosavadní.

Film Mass Effect chce být epičtější než Hvězdné války. Víme, kdo napíše scénář!

Finále je vskutku parádní. Neobjeví se hned hlavní zaporák, bum-bác a je mrtvola. Morální rozhodnutí je parádně vyšperkováno a souboj je příjemně tuhý. Navíc je to vlastně celé návaznost na prvopočátek legendy o Nákaze, což jen umocňuje atmosféru a pocit, že Hawk právě prožívá legendární historický moment.

Kolem a kolem je DLC Legacy velmi povedenou záležitostí. Je vidět, že Bioware nezanevřou na své fanoušky, kteří se nespokojí jen s Mass Effectem 3. Pohyby a základ hry se sice nezměnil, ale těžší souboje a povedený děj pasují tento přídavek na příjemné překvapení v kategorii stahovatelných obsahů.

DA2: DLC Legacy

Žánr: Akční/Hack and slash
Vývojář: Bioware
Distributor: EA czech
Multiplayer: Ne
Platforma: Playstation 3, Xbox 360, PC
Česká lokalizace: Ne
Doporučená cena: 800 Bioware bodů/200 Kč

Hodnocení: 85 %

  • Klady: těžší souboje, nové prostředí, příběh, délka 2-3 hodin
  • Zápory: základní neduhy zůstaly
Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: přídavek Legacy DLC je lepší, než samotná hra Dragon Age 2

Hide picture