Menu
FANZINE.cz
Recenze her

RECENZE: Professor Layton and the Spectre’s Call je rodičovský sen

Šimon Kolář

Šimon Kolář

18. 12. 2011

OBR.: Layton a tajemný dopisPopulární Professor Layton se znovu vrací na místo činu, aby rozřešil další zapeklitý případ. V nejnovějším přírůstku do série se vracíme v čase na samotný začátek celé série.

OBR.: Trojice hrdinů

Fanouškům důvěrně známá ústřední trojice Zdroj: výrobce hry

Ačkoli už s námi na trhu nějaký ten pátek je Nintendo 3DS, ani předchozí handheld Nintendo DS nebyl tak úplně odsunut k ledu. Důkazem může být právě nový Professor Layton and the Spectre’s Call, který v současnosti vychází stejně jako předchozí díly série právě na tuto konzolku. Přehrát ho ovšem stejně jako všechny další DS hry lze i na novém 3DSku.

Doporučujeme nejlepší videohry k Vánocům 2011. Dárky na PC i konzole

Jak už bylo naznačeno v úvodu, toto nejnovější Laytonovo dobrodružství se odehrává ještě před celou původní trilogií a mělo by otevírat trilogii zcela novou. Díky tomu si hru mohou užít i hráči, kteří jsou fenoménem Professora Laytona zatím zcela nezasaženi. Na fanoušky série tu zase čeká několik zajímavých odhalení z minulosti jejich oblíbených postav.

Všechno začíná tajemným dopisem, který Layton obdrží od svého starého přítele Clarka Tritona. Professor se tedy vydává za ním do městečka Mishallery. Po cestě se seznámí s fanouškům důverně známou dívkou Emmy, kterou přijme jako svou asistentku. Po příjezdu ke Clarkovi se začíná ukazovat, že vše je trošku jinak a že v celé záležitosti má prsty Clarkův syn Luke, který tvrdí, že město terorizuje obrovský duch.

Vyšetřování případu, které má v rukou samotný hráč, pak probíhá nachlup stejně jako v ostatních dílech této ságy. Adventurní postup je prostoupen obrovským množstvím logických hádanek a puzzlů (obal hry hovoří o více než 170 různých hádankách) z dílny známého japonského profesora Akira Tagy, který proslul právě vymýšlením nejrůznějších způsobů, jak testovat logické uvažování.

Hráčům předchozích dílů mohou některé z nich připadat povědomé nebo podobné už těm z dřívějška, přesto se tu najde i pro ně několik opravdu nápaditých výzev.

Hra je zkrátka přesně tím titulem, který si většina rodičů pro své ratolesti představuje jako ideální. Prakticky žádné násilí tu nenajdou a celá hratelnost se skládá jenom z logických hádanek, které hráči pomáhají rozvíjet některé aspekty uvažování. Vše je navíc už tradičně vyvedeno v povedeném výtvarném stylu a s kvalitním namluvením všech postav.

Hodnocení: 85 %

Klady: hromada puzzlů, zajímavý příběh, výtvarná stylizace, dabing, ovládání

Zápory: žádná větší inovace do série, některé hádanky už jsou hodně podobné těm z předchozích dílů

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Professor Layton and the Spectre’s Call je rodičovský sen

Hide picture