Menu
FANZINE.cz
Recenze her

RECENZE: Saints Row 3 z hráčů udělá kriminální supermany

Martin Mašek

Martin Mašek

4. 12. 2011

Saints Row: The Third - MascotsHry ze série Saints Row bezesporu patří mezi oblíbené tituly. Třetí díl série by se pak zdál jako ten nejlepší, ale zdání může klamat. Saints Row: The Third se drží zaběhnutého konceptu. Čtete recenzi na TOPZINE.cz.

Saints Row: The Third - Luchadores

Pěkně vytočení zelení mužíčci zdroj: výrobce hry

Na konci druhého dílu se gang Saints Row opět vyšvihnul na výsluní a celé město před nimi padalo na zadek. Když nebyla žádná konkurence, mohl gang expandovat na trh a za pár let se z nich stala mediální superstar, vlastní kolekce oblečení, noční kluby, televizní show a podobně.

Všichni členové gangu, Shaundi, Gat i hlavní hrdina, se nudí, a tak udělají zátah na novou banku. Nic ale nedopadne tak, jak by mělo, a všichni skončí ve vězení, kam je dostane nový gigantický zločinecký spolek, Syndikát pod pohrůžkou úplného zničení Saints.

[album: https://www.topzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/TaH – Saints row3/|width=660]

Dohoda o spolupráci není to pravé ořechové, a Saints tak přijdou o všechno a v novém městě se musí dostat z úplného dna znovu na vrchol. Cesta k vrcholu vede opět přes konkurenční gangy a zabrané části města.

Je to pták? Je to letadlo? Ne, to jsou Saints!

Hlavní hrdina, hráčův avatar, je napůl nejzlotřilejší gangster a superman. Jeho akční vystupování a vlastně všechno, co dělá, má říz a rozhodně se nestydí použít i ostřejší slova. Při tvorbě postavy je až neuvěřitelná volnost, a to jak u vzhledu tělesného, stylu oblečení, tak i ostatního vyjadřování, hlavně gestikulace.

Max Payne 3 po letech vyzrál. Umí pořádně zaměřit a dokonce se i krýt

Respekt, stejně jako v předchozích dílech, je platidlem příběhových misí. Vedlejší mise pak slouží k doplnění respektu, a že jich není málo. Bohužel, moc změn od minulého dílu není a vedlejší mise jsou vesměs stejné. Někdo by mohl říct, že držet se zaběhnutého konceptu, který fungoval, je fajn, ale opak je pravdou, hlavně u hry jako je Saints Row.

Saints Row: The Third - Genki Gameshow

Dokonce i reality-show si našla místo v srdci Saints

Další vadou na kráse by se mohl jevit i fyzikální model. Těla létají jako hadrové panenky, automobilové bouračky jsou naprosto nereálné a stejně jako těla i auta létají, jako by byla z papíru. Nicméně to k této hře patří a zvykat si na reálnější fyzikální model by se fandům asi moc nelíbilo.

Novinkou je pak možnost vylepšování postavy. Za každou novou úroveň respektu je možné odemknout za peníze další možná vylepšení. Tím se Saints Row dost přibližuje RPG žánru, což jistě mnoho hráčů uvítá. Vylepšení se mohou dočkat jak schopnosti postavy, jako rychlejší regenerace zdraví, větší zásoby munice, ale i vlastnosti gangu, auta a další DLC obsahy.

VIDEO: Obří Windows Phone 7 je velký jako dům. Doslova

Tou nejpozitivnější stránkou hry je opět soundtrack. Rozhlasových stanic sice není mnoho, ale hudba v nich není tak stereotypní a vyhraněná jako třeba u GTA. Každý si najde to svoje, a dokonce je možné si sestavit i vlastní playlist.

Kdo chce víc má vždycky málo

Kromě klasického singleplayeru je tu pak ještě kooperativní kampaň pro několik hráčů. A koho taková zábava nezaujme, je tu ještě singleplayerový mód zvaný Kurví režim, kde je na výběr mezi několika různými charaktery a mapami. Kurví režim je v podstatě survivor deathmatch, rozdělený na vlny, kde v každá vlně je k dispozici jiná sada zbraní a nepřátel. Komu by se nelíbilo střílet do obřích otazníků nebo zmlátit teplouše v kožených spodkách obřím vibrátorem.

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=csTf2Z7xlQ0[/youtube_660]

Vtipné, že? Humor typický pro Saints Row je cítit opravu všude. Rozhovory lidí na ulici, rozhovory s parťáky gangstery nebo dokonce jednotlivé mise. Hra si totiž utahuje ze všech klasických akčních filmů, dokonce i z kultovního filmu a hry TRON.

Verdikt

Saints Row: The Third se sice může zdát jako klon GTA a v mnoha případech tomu tak i je, ale i přesto má trochu líbivější grafiku a pohádkovější prostředí. Nehledě na to, že Saints Row je o dost explozivnější, adrenalinovější zábava.

Hodnocení: 80 %

  • Klady: zpracování, výbušnost, zbraně a vozidla
  • Zápory: minimum nových vychytávek, fyzikální model

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Saints Row 3 z hráčů udělá kriminální supermany

Hide picture