Menu
FANZINE.cz
Komiks

RECENZE: Šesté pokračování Death Note je napínavé a vzrušující počtení

Jan Šuška

Jan Šuška

4. 3. 2013

Kdo by nechtěl vlastnit takovou věc jako zápisník smrti? Stačí znát tvář a jméno člověka, kterého chcete zabít… Právě takový zápisník našel student Light, který s jeho pomocí chce zbavit svět všech kriminálníků a vytvořit tak lepší společnost.

V tomto díle se nový Kira, jeden z členů významné společnosti, dostane do pasti, kterou na něj nastražil L. Spolu s vyšetřovacím týmem vymyslel důmyslný plán, ve kterém donutí Kiru jednat.

Do plánu byla vtažena Misa, která pod záminkou natočení reklamy zaujala roli nastrčeného špiona. Rem varuje Misu před nebezpečím a zároveň jí připomene, že byla druhý Kira, a prozradí jí pravdu o Lightovi.

Tsugumi Ohba
Je japonský spisovatel, narozený v Tokiu, nejlépe známý z mangy Death Note.  Jestli je jméno, které používá skutečné, nebo pouze pseudonym, to zůstává tajemstvím. Příběh Death Note se poprvé objevil v časopise Šónen Jump na konci roku 2003, později byl zpracován do anime a filmové podoby.

Skvělá detektivní zápletka přinese mnoho vzrušujících chvilek, které čtenáře vtáhnou do světa Death Note. Začátek komiksu se věnuje popisu předchozích pěti dílů, ve třech odstavcích je celkem dost informací, což rychle vtáhne do děje i nové čtenáře.

Stejně tak i nástěnka s fotkami a jmény účinkujících. Doporučoval bych ale přečíst si i předchozí sešity, jelikož děj je komplikovaný a díly na sebe úzce navazují. V porovnání s předchozími příběhy se v šestém pokračování až tak moc nestane. Tímto svazkem se dostáváme do poloviny série .

Co se děje uprostřed celé série Death Note?

Tak jako v minulých dílech, ani v tomto nechybí pořádná dávka akce, která nesmí ostatně chybět v žádné detektivce. Čtenář může  ocenit zejména důmyslné nástrahy a slovní hrátky dvou hlavních hrdinů, kteří proti sobě, navzdory své spolupráci, bojují jako v dobře rozehrané partičce šachu.

Cugumi Óba: Death Note

Komiks se osvědčil i po grafické stránce. Díky tomu, že se kreslíř Takeshi Obata vyžívá v módních doplňcích a stylových oblečeních, vypadá vše dokonale. Zvláště se pak vyřádil na oblečcích krasavice Misy, která pracuje jako modelka.

Kvůli dlouhým monologům se kresba zaměřuje na detaily obličeje a gestikulaci. Své umění však Obata naplno rozvine u ztvárnění obou smrtonošů a při kresbě obálek a celostránkových kompozic.

Jedna z nejlepších mang u nás!

Nové čtenáře taky zaujme způsob četby, jelikož je tato manga na žádost tvůrců vydávána v uspořádání zprava doleva, stejně jako v Japonsku, aby byla zachována původní orientace kreseb. Ze začátku je to neobvyklé, ale za chvíli se na to dá zvyknout.

Pro milovníky detektivek, mangy a zkrátka kvalitního komiksového počtení je Death Note ta nejlepší možnost. Vzrušující scénář a stylová manga kresba jistě nadchne i člověka touto formou komiksu nedotčeného.

Charismatické hlavní postavy jsou prakticky géniové v pátrání a mistry správného úsudku. Sledování jejich počinů je přímo vzrušující. Sečteno a podtrženo jedna z nejlepších mang u nás.

Český a originální název: Death Note 6
Autor: Tsugumi Ohba
Kresba: Takeshi Obata
Překlad: Anna Křivánková
Počet stran: 222
Vazba: brožovaná
Rozměry: 114 x 175
Vydal: Crew, 2013
Doporučená cena: 199 Kč

Hodnocení: *****(100%)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Šesté pokračování Death Note je napínavé a vzrušující počtení

Hide picture