Menu
FANZINE.cz
Recenze her

RECENZE: Shootmania Storm je šílená akce, která nezaujme každého

Pavel Šnábl

Pavel Šnábl

23. 4. 2013

Pastelové barvy, laserové střely a podivně skákající a zářící postavy. To vše hráče čeká po prvním spuštění nové hry od tvůrců závodní hry Tackmanie. Ale je to vůbec hratelné? Dozvíte se v recenzi na GAMEZINE.CZ

OBR.: Shootmania Storm

Shootmania Storm opravdu není hra pro každého. Zdroj: Oficiální stránka hry

Shootmania Storm je svižná, rychlá akce, kde není čas vymýšlet nějakou složitou taktiku. Svým stylem hraní připomíná stařičkou hru Quake 3D Arena. S tím rozdílem, že tu nenaleznete žádné krabičky s náboji nebo powerupy.

Ve hře jsou k dispozici pouze tři zbraně – granátomet, základní zbraň a smrtící laser. Nelze je přepínat, samy se zvolí, jakmile dosáhnete určitého místa ve hře. Chvíli trvá, než si na to hráč zvykne, nicméně potom už nebude chtít měnit.

video
play-sharp-fill

Grafické prostředí hry rozhodně nenadchne. Popravdě vypadá jako šest let stará hra. Nicméně grafika není lákadlem, a slabé vizuální ztvárnění rozhodně pomůže slabším sestavám.
Shootmania Storm nabízí tři hratelné módy – Joust, Elite, Arena.

V Aréně se proti sobě může postavit až 16 hráčů. Princip je jednoduchý, poslední vyhrává. Uprostřed herní mapy je aktivovací pylon. Pokud jej některý z hráčů zapne, na kraji mapy se objeví obří tornádo. Přírodní blokáda se pomalu stahuje až ke středu mapy, kdokoli zůstane uvnitř, zemře. Na dynamiku hry to má obrovský vliv. Přeživší hráči se poté mačkají na posledním kousku mapy a snaží se jeden druhého zasáhnout.

Mód Elite nabízí hru na obránce a útočníka. Tři hráči se ujmou obrany, jeden hráč je poté likviduje, a nakonec zničí i bod, jenž měli obránci chránit. Je to tak trochu hra na kočku a myš.

Joust je poslední, a bohužel nejnudnější, z nabídky módů. V malých arénách se utkají pouze dva hráči, ostatní musí koukat a čekat, než na ně přijde řada. Hráči začínají u sebe, ani jeden z nich nemá nabitou zbraň. Na každém konci mapy jsou aktivační pylony, které nabijí zbraň na pět ran. Vítězem Joustu se stává hráč mající na kontě sedm zásahů do protihráče. Tento mód se nejlépe hodí na trénink pohybů a sžití se s pravidly hry.

 

Shootmania Storm je možné hrát jak online, tak pomocí LAN sítí. Servery nabízejí rozdělení podle úrovně hráčů. Bohužel servery pro začátečníky většinou zejí prázdnotou.

Playman hru nejen kompletně přeložil, ale přidal i české žebříčky. Dokonce nabídne pořadí hráčů jednotlivých krajů.

Mezi nespornou výhodu hry patří přítomný editor úrovní, jenž nabízí začátečnický a pokročilý mód. Hráči Trackmanie ho znají velmi dobře. Je tedy jen otázkou času, než komunita vytvoří zajímavé a netradiční mapy.

Verdikt:

Shootmania Storm představuje svižnou akci, která nemusí všem vyhovovat. Ovšem hráči Unreal Tournamentu nebo Quake 3D Arena by si ji měli aspoň vyzkoušet. Přítomnost evropských žebříčků podněcuje k soutěživosti a opakovanému hraní. Jen jedno doporučení: nenechat se odradit prvním spuštěním. Shootmania Storm totiž klame tělem a zdá se velmi nudná.

Hodnocení: 85 %

Klady: plné servery, české žebříčky, pojede i na slabších sestavách, módy Elite a Arena, rychlé zápasy, editor úrovní

Zápory: Nováčci mají těžký začátek, menu zpočátku působí zmatečně, mód Joust

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Shootmania Storm je šílená akce, která nezaujme každého

Hide picture