Menu
FANZINE.cz
Recenze her

RECENZE: Super Mario 3D Land se snaží napravit fiasko Nintenda 3DS

Šimon Kolář

Šimon Kolář

19. 12. 2011

OBR.: Malinký MarioCo by to bylo za konzoli od Nintenda, kdyby se na ní neobjevila hra s kníratým instalatérem v hlavní roli? Nintendo 3DS se své první hry s Mariem dočkalo až nyní.

OBR.: Mario a postavičky ze hry

Hra překypuje nejrůznějšími nápady a charaktery Zdroj: výrobce hry

Japonský herní gigant Nintendo má už dlouhodobě problémy zajistit pro své herní zařízení kvalitní tituly od známých vydavatelských domů. Jeho akcie tak prakticky doslova drží nad hladinou hry z jeho vlastní stáje. A jejich bezesporu nejznámější a nejúspěšnější herní značkou je právě Mario.

RECENZE: F1 2011 pro 3DS jsou nejošklivější formule na světě

Ten se na Nintendo 3DS dostává až nyní, třičtvrtě roku po uvedení konzole na trh, a ihned způsobil masivní zvýšení prodejů samotného handheldu. Takovouhle sílu má pro Nintendo Mario.

Nová hra je klasickou mariovskou plošinovkou ve stylu Super Mario 64 nebo Super Mario Galaxy. Je poskládaná z oddělených krátkých úrovní, které jsou rovnoměrně rozděleny do osmi rozličných světů. Je trošku škoda, že úrovně se musí plnit striktně v předem daném pořadí a ani v rámci jednoho světa nelze levely vybírat na přeskáčku.

Náplň jednotlivých úrovní pak už fanouška série rozhodně nepřekvapí. Nejvíce připomíná právě zmiňované Super Mario 64, k nápaditosti a zábavnosti Galaxy jí pořád hodně chybí. Přesto se jedná o výbornou plošinovku a je až zarážející, jak dokáže tento stařičký koncept i v dnešní době bavit.

Pořád je to přeci hra, jejíž hlavní náplň spočívá v prolézání potrubí a skákaní po nepřátelských houbách, o nějakém příběhu ani nemluvě. Samotné hopsání je prostě tak zábavné, že hráče ani nenapadne řešit, že hlavní hrdina je podivný chlápek v monterkách a s knírem, nebo že hudební podkres zní jako by ho někdo vytáhl z ipodu Nadi Konvalinkové. Mario se prostě znovu ukázal jako sázka na jistotu.

Hodnocení: 75 %

  • Klady: Vyladěná hratelnost, množství nápadů, přívětivé ovládání
  • Zápory: Někdy až příliš staromilské

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Super Mario 3D Land se snaží napravit fiasko Nintenda 3DS

Hide picture