Menu
FANZINE.cz
Technologie

RECENZE: The Sims 3 Domácí mazlíčci rozdávají dětem radost a smích

Redakce

Redakce

3. 11. 2011

FOTO: The Sims 3 - pejsekThe Sims 3 se rozhodně nechtějí nechat zahanbit předchozími verzemi, proto vychází další datadisk – Domácí mazlíčci. Povedlo se pokračování? Dozvíte se v  recenzi na TOPZINE.cz.

FOTO: The Sims 3 - kočka

Svého mazlíčka si může každý upravit podle chuti. I když je to občas extravagantní. Zdroj: distributor hry

Předně má tento datadisk navrch s grafikou. Provedení tohoto rozšíření původní hry je skvělé, nevtíravá grafika je příjemná a hráč si může své Simíky i mazlíčky upravit podle libosti a do detailů. Zde je asi vidět největší plus – detaily se zde nešetřilo, a tím pádem si každý může vytvořit to, co se mu líbí.

Novinky a nové věci

Předchozí mazlíčci pro The Sims 2 měli značné nedostatky. Například nikdy nikdo nepochopil zvířecí zaměstnání. U trojky se tomu vývojáři vyhnuli, a dali si se vším více práce. Výsledkem je propracovanost jak Simíků, tak právě zvířat. Nic nebrání tomu vytvořit si například přesnou kopii pejska, co máte doma. Krom toho přibyly nové druhy domácích mazlíčků, a to hlavně koně.

RECENZE: Might and Magic: Heroes VI přináší zkázu rodu Gryfů

Koně jsou asi největším lákadlem na celém datadisku. Můžete si pořídit vlastní farmu, chodit s vytrénovanou kobylkou na závody nebo se na koňském hřbetě jen tak projet po městě. Samozřejmě, i speciální zvířecí město přibylo, kde najdete například park pro pejskaře nebo tréninkové hřiště. Kromě koní, pejsků a koček lze mít doma například papouška nebo dokonce hada.

Kromě toho, v tomto datadisku lze za zvíře přímo hrát. Možná si někdo ale řekne, na to, aby pes označkoval keřík, nemusí být ovládán. Proto je tu i zvířecí kariéra, kdy pes může být hlídačem důležité budovy nebo kočka bude světoznámá zvířecí modelka.

FOTO: The Sims 3 - honička

Kariéra policejního psa? Lákavé!

Navíc, kdo bude mít možnost pohybového zařízení Kinect na Xbox 360, může zadávat i hlasové povely svému domácímu mazlíčkovi. Příjemné zpestření hry. Ovšem konzolové verze hry jsou, jak už bývá zvykem, okleštěné, proto se pořád vyplatí spíše PC verze.

Jakmile si pořídíte zvířátko, je pochopitelné, že se o něj musíte starat. Stejně jako u dítěte, i zde může přijít sociální pracovnice, udělat u Simíka v domě velké haló a pěkně se zvířátkem odkráčet. Sice to nebude tak náročné jako u miminka, ale určité potřeby má mazlíček také. Nejen starost, ale i výchova je důležitá, jinak můžete počítat se stopami od drápků na vysněné kožené sedací soupravě či nepěkně voňavým nadělením na koberci za pěkných pár simoleonů.

Kde je háček?

Má toto povedené rozšíření pro simíkovské životy nějaké to minus? Snad jediné – zařízení pro Simíky bylo značně ošizeno a kromě zvířátek, vybavení pro ně a nového města v podstatě nic nepřibylo. Ovšem to už se odráží od druhu datadisku, tím pádem nelze hanit.

VIDEO: Skylanders: Spyro´s Adventure recykluje legendu. Fialového dráčka

Mazlíčky si užijí nejen PC hráči, kteří obohatí svou sbírku datadisků pro svou základní hru, ale i vlastníci PS3, XBOXu 360 a Nintenda 3DS.

[youtube_660]SLc748NYaLY[/youtube_660]

Verdikt

Domácí mazlíčci se povedli. Dokazují, že sérii The Sims nejvíce svědčí sázka na starou dobrou klasiku a záležitosti typu Medieval jsou spíše slepou uličkou, symbolickou nadstavbou. Pokud jste milovali legendární tamagoči, nový přídavek vás nemůže zklamat. Interakce se zvířátky je propracovaná do nejmenších detailů. Z hlediska přidané hodnoty jde o jeden z nejlepších datadisků v dějinách série.

Hodnocení: 85%

  • Klady: Podpora Kinectu, spousta nových přídavků, propracovanější sociální vztahy, zvířecí kamera
  • Zápory: Zastaralá grafika, časté loading screeny

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: The Sims 3 Domácí mazlíčci rozdávají dětem radost a smích

Hide picture