Menu
FANZINE.cz
Technologie

RECENZE: The Sims 3: Showtime přicházejí v režii Katy Perry

Dominik Butschek

Dominik Butschek

18. 3. 2012

The Sims 3 Showtime TrikJak už je to u série The Sims zvykem, vychází množství různých rozšíření a ani u třetího dílu tomu není jinak. S pořadovým číslem 6 přichází rozšíření Showtime, které simíkům umožňuje vstoupit do světa zpěvu a kouzelnických představení.

 

video
play-sharp-fill

Rozšíření hráčům přináší nové sousedství, čtyři nové kariéry a množství různých objektů, oblečení a účesů. Speciální edice s Katy Perry obsahuje pouze další herní obsah založený na jejím albu Teenage Dream. Showtime však zavání dojmem, že autoři akorát víceméně spojili rozšíření Ambitions (Povolání snů) a Late Night (Po setmění).

Ambitions totiž poprvé umožnili hráči skutečně kontrolovat co dělá, když pracuje. Late Night pak do hry přineslo noční zábavy v klubech. Spojením těchto dvou tedy jednoduše mohlo vzniknout Showtime, které přináší 4 nová povolání, která by perfektně zapadla do Late Night.

Nové vychytávky

Simíci nově mohou být zpěváky, kouzelníky, akrobaty nebo v klubech pouštět hudbu jako DJ. Hráč se tak může pokusit prorazit zrovna s jeho simíkem a stát se nejznámějším umělcem všech dob.

K tomu je ideální nové sousedství, Starlight Shores. Je totiž založené na slavné čtvrti Hollywood z Los Angeles a se svým počtem klubů a dalších míst je uzpůsobeno pro začátek slibné kariéry. Nechybí ani klasický simsovský humor – například kouzelníkovi se může stát, že skutečně přeřízne svou asistentku vejpůl nebo ji omylem utopí v nádrži s vodou během svých prvních dní.

The Sims 3 Showtime Trik

Simíci se nově mohou stát i kouzelníky a předvádět nejrůznější triky. Zdroj: vydavatel hry

Cesta zpěváka není nijak extra zajímavá, simíci totiž nedostali dostatek nových animací a hudby, takže hráč po chvíli nabývá dojmu, že všechny show jsou spíchnuté z toho, co již ve hře bylo, než aby se objevil nový obsah.

Velkou novinkou je technologie SimPort, která do hry přináší novinky v online socializaci. Pro využití této novinky však hráč musí mít připojení k internetu a kamarády s Showtime. Hráč pak může poslat svého simíka do kamarádova města, kde předvede svou show a vrátí se s množstvím odměn.

Čtěte také: Nejšílenější boty z mrtvých zvířat. Návrhářka zužitkuje koně i holuby

Samozřejmě může i hráčův kamarád poslat toho svého, aby se předvedl, a hráč pak může sledovat celou show. Mínusem je, že hráč nemůže svého simíka sledovat po dobu, kdy je pryč.

Dalším obsahem jsou různé nové předměty, například karaoke nebo MP3 přehrávač. Vývojáři dokonce dali na hráče a vložili do hry různé požadavky fanoušků, například vlastní pracovní oblečení.

Verdikt

Cena za nový obsah je celkem vysoká, momentálně cena rozšíření dokonce přesahuje cenu základní hry. Fanouškům The Sims 3 však přinese zábavu navíc, i když ne tolik jako v jiných rozšířeních. Zejména funkce SimPort působí nedodělaně a nevychytaně. Nová povolání však svým zpracováním zapadají do hry a je vidět, že si na nich autoři dali záležet.

Hodnocení: 70%

Klady: Úhel pohledu na showbyznys skvěle ladí s hrou

Zápory: Horší poměr cena/zábava než jiná rozšíření, show se okoukají, online socializace má mnoho much

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: The Sims 3: Showtime přicházejí v režii Katy Perry

Hide picture