Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

RECENZE: Tygří sága potřetí. Tygrova plavba zabrousí do vztahových vod

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

3. 12. 2013

OBR: Tygrova plavbaPo Prokletí a Stezce se vrací Tygří sága, tentokrát s názvem Tygrova plavba. Colleen Houcková se stále drží konceptu jedna část prokletí za knihu, ale tentokrát mnohem více pozornosti věnuje vztahové rovině. A čas běží.

OBR: Tygrova plavba

Tohle není žádná Safira, tihle draci jsou pěkně prohnaní. Zdroj: přebal knihy

Po přímém střetu s úhlavním nepřítelem Lokešem se sice Kelsey, Ren i Kišan vrátili domů se zdravou kůží, nikoliv se zdravou hlavou. Ren si na svoji vyvolenou ani v nejmenším nepamatuje. Její přítomnost mu vadí, vůně zvedá žaludek a dotek pálí jako rozžhavená ocel. Špatný základ i normálního vztahu, natož když je partner na 12 hodin denně tygrem.

Colleen Houck je celoživotní nadšenou čtenářkou sci-fi a romantických příběhů. Svoji prvotinu Tygrovo prokletí vydala vlastním nákladem, na další díly s názvy Tygrova stezka a Tygrova plavba se už stály fronty. Čtvrté pokračování s názvem Tygrův osud je ohlášeno na únor 2014. Tím měla celá sága končit, ale na na Goodreads.com se objevila zpráva, že se na 2015 chystá vydání pátého pokračování.

Nebyl by to však Kišan, aby téhle situace nevyužil a nepokusil se Kelsey získat pro sebe. Od čeho dobří bratři jsou, než aby se plně věnovali své zhrzené skoro-švagrové. Ale i když je Kišanova pozice daná, autorka se překonala v motání vztahových nitek, protože favorit skutečně není jednoznačný.

FOTO: Colleen Houck

Za srdcem a ještě dál

Autorka si tentokrát pro své čtenáře připravila emocionální žně. Zatímco první i druhý díl stále balancoval na hraně romantiky a dobrodružství, tentokrát dostaly srdeční záležitosti přednost. Na lodi je zkrátka omezený prostor, a tak se není kde schovat a je jedno, jestli planete láskou, nebo nenávistí.

Nedá se však říci, že by citová linka byla jednoznačná. Psaní z pohledu Kelsey dává čtenářům náhled do zmatené duše plácající se mezi dvěma muži, kteří ji oba chtějí a zároveň svorně odmítají. I přesto to občas zavádí soubojem Edward vs. Jacob.

OBR: Tygrova plavbaDobrodružná linka, ve které čeká na ústřední trojici pět lstivých draků, sice stále zabírá většinu hlavního děje, je však zatlačena do pozadí, což je poněkud na škodu. Romantikou nasáklé řádky mohou nejednoho čtenáře odradit, protože neustálé rokování, zda toho či onoho, jinak svižný děj poměrně zpomaluje.

Tygrova plavba je i přesto velice svižně a příjemně napsaným dílem, který ocení především dámské a romantické duše. Dialogy jsou vtipné, občas trefně kousavé a i zmínky o indické kultuře jsou podány snesitelně i pro neznabohy.

Ke konci se dostaví i troch překvapivé rozhodnutí a nezbytný náběh ke čtvrté části. Snad se autorka vrátí do svého dobrodružného tempa, byla by škoda utopit tygra v emočním tsunami.

Originální název: Tiger´s voyage. Český název: Tygrovo plavba. Autorka: Colleen Houcková. Vydal: Albatros Media – CooBoo, 2013. Počet stran: 528. Doporučená cena: 389 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Tygří sága potřetí. Tygrova plavba zabrousí do vztahových vod

Hide picture