Menu
FANZINE.cz
Recenze her

RECENZE: Ultimate Marvel vs. Capcom 3 rozeštve i X-meny a Avengery

Marek Jedinák

Marek Jedinák

21. 11. 2011

Stylová bojová hra proti sobě staví hrdiny z počítačových her a komiksů. Porvat se tak mohou i postavy, kterým by to nedovolilo ani filmové plátno, ani stránky komiksových časáků. Jak to vypadá, když si to mezi sebou rozdají Avengeři se dočtete v recenzi na TOPZINE.cz.

Tábor japonského videoherního giganta Capcom reprezentují i postavy z her se zombie tématikou

Marvel vs. Capcom je úspěšná série bojovek založená na exkluzivním obsahu v podobě postav z komiksů a videoher. Především poslední díly přinesly vskutku stylové grafické zpracování dosti připomínající komiks, podobně jako třeba hra Borderlands. Jedinečným je především koncept dvou táborů nepřátel. Proti sobě stojí známí hrdinové ze světa komiksu a videoher.

Souboj komiksových titánů

Jednotlivá klání samozřejmě nejsou limitovaná žádnou příslušností k jednotlivým frakcím, takže proti sobě klidně mohou stanout třeba kapitán Amerika a Thor nebo Wolwerine a Hulk.

Populární mlátička proslula také skvělou hratelností a různorodostí postav. Nový díl však již od začátku působil jako pouhé DLC, neboť se snažil zaujmout téměř pouze novými hratelnými charaktery.

RECENZE: Call of Duty: Modern Warfare 3 je stejný brak jako Battlefield

Těch oproti předchozímu titulu, v jehož názvu nebylo obsažené slovo Ultimate, přibylo rovných dvanáct. Některé postavy z předchozích stahovatelných balíčků do nového pokračování bohužel vloženy nebyly, ve finále tak jde o produkt velmi podobný vanilla verzi. Přestože hra tolik novinek nenabízí, s odstupem funguje z komplexního úhlu pohledu jako promakaný titul.

Hra samotná patří mezi jedny z nejlepších bojovek vůbec, navíc v současné době téměř žádné nevychází. Jednou  z těch nejsilnějších byl během letošního roku Mortal Kombat. Capcom mlátičky umí velice dobře, právě tato společnost stála za dnes již legendárním Street Fighterem.

Občas dostane nabančíno dokonce i Wolwerine

Hra je velmi dobře vyvážená, postavy nejsou pouze duplicitní figurky se změněným skinem, ale každá má pochopitelně speciální komba a typy útoků. Některé spoléhají primárně na své fyzické schopnosti a do akce se ženou hlava nehlava, jiné preferují technologické gadgety a spíše zdrženlivější přístup.

Prostě masakr

Zásadním prvkem je to, že v soubojích se proti sobě postaví pokaždé trojice. Hráče je tak možné během souboje střídat, aby se stihli alespoň trochu zregenerovat. Tato možnost prodlužuje zážitek ze zápasu a obohacuje jej o spoustu zábavných aspektů.

Během bitky lze přivolat momentálně neaktivního kámoše, který zaútočí ze zálohy často zdrcujícím útokem. Každá z postav také leveluje, aby se jí odemkla silnější komba a ničivější způsoby. Frank West, postava ze série Dead Rising, musí nepřátelé fotit, za což pak dostává nezbytné zkušenosti.

FOTO: Modelka vtěsnala svá prsa do brnění ze hry Gears of War

Komiksovému duchu je podřízen vzhled celé hry. Během listování v menu se na pozadí otáčejí stránky komiksu a samotné útoky doprovázejí komiksové bubliny s nápisy zvukových efektů. Hra samotná je plná spousty nejrůznějších grafických jednohubek doprovázející veškeré akce, především pak speciální útoky. Není ničím výjimečným, že výsledek zápasu zvrátí třeba plasmové dělo, raketometný útok nebo nákupní vozíček s mrtvou zombií.

Úmyslně byla pro tento koncept zvolena cíleně agresivní hudba připomínající staré japonské arkádové automaty. Její volba je nešťastná, jelikož je extrémně rušivá a opakující se tóny dokáží člověka jedině naštvat. Ano, napoprvé si hráči řeknou, že je to vtipné a skvělé. Ale už po několikátém spuštění hry jim začne lézt i ušima.

[youtube_660]eo9zIpGSW78[/youtube_660]

Verdikt

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 je skvělou hrou, která však oproti vanilla verzi nabízí prakticky jen pár postav navíc a na to, že jej výrobce vydává za samostatný titul, nabízí opravdu jen minimum jakéhokoli přidaného materiálu. Je skutečně pročpělá komiksovou atmosférou a splňuje všechna kritéria kvalitní mlátičky. Zamrzí jen hodně výstřední, otravná hudba, která jako by vypadla ze stroje času. Pokud jste neměli tu čest s předchozím dílem, nemusíte mít obavy, pokud jej však již máte, musíte zvážit, zda stojí dvanáct nových postav za to.

Hodnocení: 80 %, nováčci nechť si přidají ještě pět procent

  • Klady: Propojení dvou světů, perfektní hratelnost, efekty, komiksová stylizace
  • Zápory: Strašná hudba, jen tucet nových postav, absence některých populárních charakterů

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Ultimate Marvel vs. Capcom 3 rozeštve i X-meny a Avengery

Hide picture