Menu
FANZINE.cz
Komiks

RECENZE: Ultimate Spider-Man a spol. 10 jsou v rozletu

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

10. 9. 2013

Mark Bagley: Ultimate Spider-ManUltimate Spider-Man a X-Men jsou zpátky v desátém dílu, který uzavírá staré, ale otevírá i nové kapitoly příběhů. I odpůrcům už pomalu začíná přirůstat k srdci, komiksový měsíčník je koneckonců v tuzemsku rarita. Ale pojďme už na recenzi.

Spider-Man se propadl do centra budované hybridní lektrárny a tam na něj čekalo nemilé překvapení. To ale není zdaleka jediné co mu bude běhat hlavou v desátém díle. Tvrďák Wolverine se vydává zachránit svoje soudruhy ve zbrani, ale výsledky nejsou zrovna nejveselejší. Jak se z problémů dostanou?

Brian Michael Bendis

Narozen osmnáctého srpna roku 1957, Brian Michael Bendis patří mezi velice slušně renomované autory. Jeho renomé se pyšní pěti Eisnerovými cenami (ekvivalent hudební Emmy pro komiks) a dlouhodobou spoluprácí s Marvelem. Jeho specialitou jsou právě Ultimate řady.

V minulých dílech Spider-Man padl do náruče doktora Octopuse a navíc do New Yorku dorazil lovec Kraven. Samozřejmě kvůli lovu pavouků.

X-meni se po záchraně Wolverinem, která vypadá jako jedno velké fiasko dostanou konečně na svobodu a jejich řady se rozrostou o pár staro-nových hrdinů. V druhé části se kartář Gambit pocuchá s podsvětím New Yorku..

Buďme za řadu rádi

V recenzi už desátého dílu řady přichází i jakási omluva. Předešlým dílům se dostávalo poměrně špatných hodnocení, ale je třeba přiznat, že série není vůbec tak špatná, jak se mohla na malém vzorku zdát. A proč?

obalka Mark Bagley: Ultimate Spider-Man

I když je kresba dětinská a například ve Spider-Manovi občas už skoro připomíná anime, jeden si na ni časem zvykne a dala by i označit jako líbivá. Každý důležitý aspekt je v ní zvýrazněn a to přispívá k čtivosti.

Příběh je stále trochu přímočarý, ale je plný vtipných odlehčení, ba občas dojde i na nějakou nečekanou zápletku. Není to nejgeniálnější vyprávění všech dob, ale jak mutanti, tak i pavouk se sympaticky prodírají kupředu.

A komu se to nelíbí

Pravdou je, že komiks oplývá jednou velkou předností. Tou je, že má řídkou konkurenci v řadách pravidelně vydávaných komiksů a prakticky zaplňuje celou jinde ve světě mnohem rozsáhlejší sekci komiksových sešitů.

Někdo radši počká na nové knihy svých oblíbených hrdinů. Ale už pro tu pravidelnost a těšení se na další měsíc, tentokrát dostává palec nahoru.

Originální název: Ultimate Spider-Man and X-Men
Český název: Ultimate Spider-Man a spol. 10
Scénář: Brian Michael Bendis, Mark Millar
Kresba: Mark Bagley, Adam Kubert
Překlad: Jiří Pavlovský
Obálka: Mark Bagley
Vazba: brožovaná
Rozměry: 155 x 240 mm
Vydal: Crew, Praha 2013
Počet stran: 96
Doporučená cena: 199 Kč

Hodnocení:*** (70 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Ultimate Spider-Man a spol. 10 jsou v rozletu

Hide picture