Menu
FANZINE.cz
Recenze her

RECENZE: V Mario Kart 7 na Nintendo 3DS se vyřádíte i bez řidičáku

Jan Perlík

Jan Perlík

28. 8. 2012

Je to sice už nějakou dobu, co Mario Kart 7 vyšlo na Nintendu 3DS, ale hra si recenzi zaslouží. Přečtěte si, co si o italském instalatérovi myslíme na Gamezine.cz

Mario Kart 7

Ze slavné plošinovky se Mario proskákal až do bláznivých závodů  Zdroj: oficiální stránky hry

Maria zná snad každý, tato hra je jednou z nejoblíbenějších vůbec. Postavička, která nosí modré montérky s velkým červeným M, tu je již od roku 1981, kdy se poprvé představila na PC. V té době šlo o hru s názvem Donkey Kong.

Od té doby prošel Mario mnohými změnami a vylepšeními a hlavně na jeho motiv bylo vytvořeno dalších několik her. V Mario Kart jde o to být nejrychlejším, nejnenasytnějším, nejpromazanějším a nejšikovnějším závodníkem a získávat tak mince, vyhrávat závody, otevírat nové tratě a různá rozšíření, od aut po motorky až přes gumy. Každé vylepšení totiž přináší vašemu vozidlu jiné vlastnosti. Nejde tak jen o to zvolit si vybavení podle toho, co se vám líbí, ale také popřemýšlet, jaké vlastnosti by se vám mohly hodit.

Před závoděním si zvolíte postavu z mariovského světa (Mario, Luigi, Peach, Yoshi, Bowser, Donkey Kong, Toad, Koopa Troopa). Po zvolení postavy se dostanete na výběr svého žihadla – druh vozu, druh pneumatik a paraglindingu, který slouží pro lepší let po vysokých skocích. Nakonec se stačí už jen usadit, zapnout pásy, nastartovat motor a řítit se vpřed novému dobrodružství.

Každý ať si vybere podle chuti a dovedností

Hlavní kategorií singleplayeru je Grand Prix, ve které závodíte v kategoriích 50 cc, 100 cc, nebo 150 cc. Kategorie také značí úroveň obtížnosti, čím vyšší objem, tím vyšší obtížnost. Každá obtížnost nabízí osm různých pohárů, ve kterých se snažíte postupně zvítězit na čtyřech tratích a nakonec získat nejvíce bodů a vyhrát tak i celý pohár. Po skončení každého poháru můžete získat hlavní pohár a dále hvězdičky. Hvězdičky bývají udělované za umístění a nasbírané peníze.

Další mód je Time Trials, který nabízí jízdu na čas. Vaším úkolem je tak dojet do cíle za co nejnižší čas. V Ballons Battle má každý tři balónky, které znázorňují životy. Úkolem je strefovat se do protivníků, snižovat jim životy a za to mít nejvíce bodů; co život, to jeden bod.

Poslední možnost je  Coin Battle, úkol je jasný – nasbírat co nejvíce penízků a mít jich více než vaši protihráči.

Každý mód nabízí jinou formu zábavy, takže hra jen tak neomrzí a pokud ano, čeká na hráče ještě multiplayer.

Multiplayer posouvá hranici zábavy na maximum

Hra samozřejmě nabízí i multiplayer. Mezi možnostmi je tzv. local multiplayer, který nabízí hraní ve více hráčích pomocí vestavěné wifi, dále hra umožňuje multiplayer přes internet, kde můžete poměřit své síly a dovednosti s jinými hráči z celého světa. Budete se moci zlepšovat závod od závodu a snad si také užívat spoustu legrace.

Co ostatně může být zábavnějšího než zanechat banán na trati, aby se po něm svezl hráč útočící na prvenství a vy ho v poslední chvíli předjeli.

Verdikt

Mario zabaví jak děti, tak dospělé. Na cesty vlakem, čekání v čekárnách či zahánění nudy v deštivých, zamračených a mrazivých dnech se hodí dokonale.

Hodnocení: 90 %

  • Klady: pohltí a nepustí, chování vozu, prostředí, multiplayer
  • Zápory: krátký singleplayer, občas stereotypní

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: V Mario Kart 7 na Nintendo 3DS se vyřádíte i bez řidičáku

Hide picture