Menu
FANZINE.cz
Komiks

RECENZE: V novém Kick-Ass 2 je to tak půl na půl. Nářez to zrovna není

Jan Šuška

Jan Šuška

21. 8. 2013

Mark Millar: Kick-Ass 2Nářez je mladý teenager, který se navzdory svému chabému bojovému výcviku pustil do boje se zločinem. Následně se stal celebritou, která v druhém pokračování hledá partu podobných maskovaných hrdinů.

Po prvním díle se Nářez dostane k partě sobě podobných amatérů. Zabijačka řeší rodinné problémy. Po podařené akci se Věčná spravedlnost stane terčem Zuřivcova plánu, jak dostat Nářeza do kolen. Zničí tak vše, co je mu milé, a konečně se do příběhu dostává život. Nakonec vše vyústí v zajímavý boj Zuřivcova a Nářezova gangu.

Mark Millar
Patří ke stěžejním tvůrcům Marvelu. Svůj debut slavil s úspěšnými sériemi Ultimate X-Men a The Ultimates. K jeho bestsellerům však patří scénáře k Wolverinovi, Marvel Knights Spider-Man a Civil War, které přetvořily komiksový vesmír Marvelu.

Tento super hrdinský komiks zavání do poloviny knihy těžkou nudou. I když se v něm stane dosti zajímavých událostí, tak na čtenáře ukápne maximálně kapka krve. Hit Girl se v první polovině vyhýbá Nářezovi, a proto není o co stát.

I když komiks začíná docela zábavnou předmluvou se špetkou nadsázky a dávkou vulgárních výlevů Joe Carnahana, další stránky nejsou zcela tím, co Carnahan opěvuje. Co se týče ilustrace Johna Romity Jr., moc se nenadřel. Jeho kresba se může líbit tak dvanáctiletým dívkám čítajícím pubertální časopisy.

Pubertálně naladěný hrdina se drží na frekvenci naivity

I profil hlavního hrdiny se zdá být přehnaný. Fakt, že jde Mark Millar do takového extrému a ze svého hrdiny udělá slabocha a hlupáka, to klobouk dolů. V reálu by se k Nářezovi zřejmě nikdo nepřidal, v komiksu je možné cokoliv.

Millar se snaží v příběhu hrát na city, nějakým způsobem to však nefunguje a čtenář tak naivní postavě příliš nefandí. Hit Girl má sice jiné ambice, ale v tomto dílu se rozjede až k závěru, kdy pár stránek potřísní krví.

Mark Millar: Kick-Ass 2

Druhá půlka komiksu je zajímavější a hlavně mnohem akčnější. Mezi to nejzajímavější patří bezpochyby souboj Zabijačky s Matkou Rus, která byla bodyguard Vladimíra Putina. Zuřivec si v tomto díle počíná až přehnaně násilně a občas dost šíleně. Potřeboval by časté vycházky v zahradách léčebny v Bohnicích.

Špetka akce, ždibec krve a tak to má fungovat?

Scénář se zdá propracovaný, ale nijak moc překvapující. Všechno jde jako po lopatě, Nářez si najde tým, bojují za spravedlnost, najdou se padouši, ti jim trochu zavaří a tak dále. Prostě zas tak extra originální příběh to není. Jen je postaven do skutečného světa.

Díky barvám a oku libým obálkám se komiks dá snést. Fond Comic Sans v bublinách už je ohraný a připadá mi zajímavé, že se v komiksech ještě používá. Plus naivní hrdina, kterým může být kdokoliv. To nejsou moc přitažlivá fakta.

Komiks Kick-Ass 2 je a zároveň není komiksem pro všechny. Má v sobě jisté novátorství, nechybí v něm akce a zajímavé postavy, ale pořád tam něco chybí. Kick-Ass 2 potěší jistě mladé čtenáře, kterým chybí slovní zásoba, a rádi se ztotožňují s podobnými hrdiny.

Původní název: Kick-Ass 2
Český název: Kick-Ass: Nářez 2
Scénář: Mark Miller
Kresba: John Romita, Jr.
Překlad: Darek Šmíd
Obálka: John Romita, Jr.
Vazba: brožovaná
Rozměry: 168 x 258
Počet stran: 208
Vydalo: Crew, Praha 2013
Doporučená cena: 449 Kč

Hodnocení: *** (50 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: V novém Kick-Ass 2 je to tak půl na půl. Nářez to zrovna není

Hide picture