Menu
FANZINE.cz
Recenze her

RECENZE: Ve Starfox 64 3D se vracejí pohádkové Hvězdné války

Šimon Kolář

Šimon Kolář

19. 9. 2011

OBR.: Tým pilotů!Nintendo 3DS!Na Nintendo 3DS přichází další remake letité klasiky. Tentokrát se vrací nejlepší díl ságy Starfox, který dává vzpomenout na vesmírné bitky z hvězdných válek.

OBR.: Průlet městem

Grafika hry je na hodně slušné úrovni, zdroj: distributor hry

Titul je podobně jak nedávno recenzovaná Zelda předělávkou již starší hry pro konzoli Nintendo 64. Jmenovitě pak Starfoxu 64, který se v Evropě prodával pod názvem Lylat Wars. Hráčům, kteří tuto klasiku již hráli lze ovšem titul určitě doporučit rovněž, ať už kvůli dílčím změnám nebo prostému nostalgickému pocitu, který budou při hraní zažívat.

Vesmírná ZOO

Hrdiny této vesmírné ságy jsou vesmírní piloti, kteří jsou ve hře ztvárněni jako nejrůznější zvířátka. Hlavním hrdinou je tedy lišák Fox a mezi jeho parťáky lze nalézt například žabáka Slippyho nebo sokola Falca.

Přečtěte si také Pět nenávistných důvodů proč jsou DLC největším herním zlem!

Vypadá to sice na první pohled jako hodně infantilní záležitost, která si pozornost zkušeného hráče vůbec nezaslouží, ale tato stylizace jenom podtrhuje naivního a hravého ducha celé hry. Příběh je sice hodně jednoduchý ale právě v kontextu celé téměř pohádkové atmosféry to vůbec nevadí.

Hra také hodně připomíná snad nejslavnější vesmírnou ságu Star Wars. Ať už jde o začátek hry, kde na hvězdném pozadí projíždí text s popisem hlavní zápletky, tak třeba závěrečnou scénu, která jako by vypadla z filmového políčka.

OBR.: Lávový level

Prostředí je hodně různorodé

I náplň hry samotné přípomíná přestřelky vesmírných stíhačů z Hvězdných válek. V kůži Foxe hráč ovládá bojový letoun, který zvládá několik jednodušších manévrů a dokáže střílet pomocí vestavěných samopalů nebo pouštět bomby. Nově lze stíhač ovládat také pomocí vestavěného gyroskopu.

Call of Duty se stíhačkami

Většina misí má pak hodně podobnou strukturu. Nejdřív se odehraje část, ve které ovládaná stíhačka letí automaticky dopředu a hráč má za úkol pouze vyhýbat se předskriptovaným překážkám a sestřelovat nepřátelskou techniku.

Přestože to určitě nezní příliš lákavě tak jsou tyto části opravdu zábavné a to hlavně díky nápaditým skriptům a pocitu válečné vřavy, který v hráči let vzbuzuje.

Misemi poletují také Foxovi kolegové, kteří neustále něco komentují a sem tam potřebují pomocnou ruku.

Přečtěte si také RECENZE: War Hammer 40K: Space Marine posílá lidi a orky do vesmíru

Hodně návykové je také používání různých manévrů při překonávání překážek. Je výborný pocit proplétat se například oblakem vesmírného odpadu za využítí nejrůznějších vývrtek, otoček, přibržďování a podobně.

Ve druhé části se pak hráč může pohybovat naprosto svobodně v omezeném kruhovém prostoru a takřka neomezeně manévrovat. Tyto fáze sice nejsou tak efektní, zase ale hráči poskytují větší volnost v řešení jednotlivých situací.

Největším nedostatkem hry je její délka, která v hlavním příběhovém módu nepřekročí tři hodiny a také její obtížnost. Ta je nastavená až příliš nízko a většinou není zapotřebí mise opakovat vícekrát. Jistě lze si neustále vylepšovat skóre v jednotlivých levelech ale i to se dřív nebo později omrzí.

Za zmínku stojí ještě multiplayer. Hrát společně mohou totiž až čtyři hráči a zapotřebí je k tomu pouze jedna kopie hry. Ostatní si pouze stáhnou multiplayerovou složku Starfoxu a mohou společně vesele hrát.

Verdikt

Staronový Starfox je hodně chytlavá a osvěžující hra. Všechno je neodolatelně stylizované, postavičky jsou roztomilé a pořád se kolem hráče něco děje. Nedostatkem je ale až směšně krátká příběhová kampaň, kterou lze dohrát za necelé odpoledne. Za tu krátkou chvíli ovšem dokáže pobavit tak čistě a koncentrovaně jako málo která hra.

Hodnocení: 70 %

  • Klady: zběsilá hratelnost, manévrování, stylizace, technické zpracování,  multiplayer,
  • Zápory: příliš krátká kampaň, až moc jednoduché

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Ve Starfox 64 3D se vracejí pohádkové Hvězdné války

Hide picture