Menu
FANZINE.cz
Technologie

Recenze Wii ovladače uDraw. Využijte televizi jako malířské plátno

Roman Šeiner

Roman Šeiner

12. 4. 2011

Pohybová vychytávka Wii neztrácí dech. Populární Wiičko se nyní zaměřilo na hráče, kteří si kromě střílení také rádi něco hezkého nakreslí. Tužku s tabletem do ruky, sednout do gauče, nohy na stůl a malujeme.

Instalatér v bílých rukavicích  zdroj: svetudraw.cz

Čtvrtého března dorazil na český trh ovladač uDraw pro konzoli Wii. Jde o jednoduchý tablet s tužkou, který udrží i malé dítě (3+). Držení sady bohužel není nikterak ergonomické, leváci mohou mít při manipulaci s ním problémy.

Do celé desky je zapojen ovladač Remote na levé straně, pravačka má tedy volno a drží lehkou tužku na krátkém špagátku. Plocha pro kreslení není kdovíjak velká (10,16 x 15,24 cm), ale po pár tazích štětcem (tužkou, perem, fixem…) si na velikost v pohodě zvyknete.

Čáry máry

Ovládání je jednoduché a velmi intuitivní. Každé dítě si s tabletem poradí prakticky bez vás, což je jednoznačně plus. K dispozici jsou sady barev, typy štětců, styly pozadí a všelijaké doplňky. Ovládání je jak přes Remote, tak přes tužku (s jedním tlačítkem).

Než něco nakreslíte, docela to potrvá. Musíte mít neustále tužku přilepenou na tabletu, jinak se kurzor vrátí do výchozí polohy, do středu. Rychlé tahy jako na čtvrtce sice fungují, ale přesnost není zrovna přednost.

Zeleně svěží dech

Malování samo o sobě je bohužel spíše neustálé skákání do výběru palety barev. Ty je sice možné přednastavit a uložit, nicméně častému vyměňování šesti barviček se stejně nevyhnete.

Přitom by stačila jednoduchá duhová lišta hned vedle plátna. Takhle bude váš malý Picasso od Guernicy hodně vyrušován.

Zoom do detailů také krapet zklamal. Obraz je při polovičním přiblížení jasně kostičkovaný a nepůsobí ani přesně, ani věrohodně. Na kreslení se nedá nic urychlit, protože pak je vše dost nepřesné a kostrbaté.

Pro děti je však kreslení radostí a dospělí se mohou alespoň na chvíli vrátit zpátky do mladých let.

S uDraw přišly také dvě hry. První, Dood´s Big Adventure, je o (vámi vybarveném) hrdinovi, jemuž díky své obratnosti s tabletem pomůžete prožít dobrodružství. Druhá hra, Pictionary, je zaměřena na rodinou zábavu ve stylu zábavního pořadu Kufr z devadesátých let.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze Wii ovladače uDraw. Využijte televizi jako malířské plátno

Hide picture