Menu
FANZINE.cz
Recenze her

Recenze onlinovky Minecraft. Z žebráka králem

Dominik Butschek

Dominik Butschek

10. 3. 2011

Jako malí jste určitě stavěli z písku bábovky, ti zručnější pak hrady. V Minecraftu postavit hrad není problém. A jachtu, přístav nebo celé město? To záleží jen na vaší dovednosti.

Tady je to moje!

Než si však postavíte mrakodrap, musíte se spokojit s přežitím své první noci a vyrobit si solidní nástroje. Ze začátku budete nejvíce používat kamenné nástroje (kamene je všude dost). Ovšem na těžbu surovin jako je Redstone nebo diamanty budete potřebovat nástroje železné. Nejlepší nástroje jsou z diamantů, mají největší výdrž i výkonnost.

Hlavně světlo

Jak hned zjistíte, světlo znamená přežití. Ve tmě se objevují příšery, které vás chtějí zabít a minimálně ze začátku se s nimi nechcete moc potkávat. Ať už to bude kostlivec s lukem nebo kamikaze Creeper. Slunce poskytuje ve dne světlo na povrchu, ale v noci nebo pod zemí budete potřebovat umělé zdroje světla. Pochodně jsou do začátku v podstatě jedinou volbou, ale později si můžete udělat třeba lávové podsvícení skleněné podlahy. Nejvzácnějším zdrojem světa je pak  svítící kámen, který najdete jen v nejnebezpečnějších lokacích.

V Minecraftu vás čeká stále něco nového.

Herní mapa je generována za chodu a hlavně náhodně. Nehrozí tedy, že by vás hra omrzela kvůli stále stejnému světu. Samozřejmě se setkáte s různými biotopy jako jsou pouště, moře, lesy i hory, ale i s méně obvyklými jako jsou lávová jezera, obrovské jeskynní komplexy nebo létající ostrůvky.

Retro vzhled omrzí

Hře se moc vytknout nedá, je stále ve vývoji. Vše se tedy ještě může opravit a vylepšit. Ovšem retro grafika je pěkná pro prvních pár hodin, ale pak se okouká a vy budete chtít lépe vypadající textury.

Naštěstí je hra do značné míry otevřená modifikacím, takže od komunity hráčů jich vyšlo mnoho, včetně HD textur. Existuje jich už nesčetné množství, od textur s rozlišením 16×16 (jako jsou standardní) po textury 256×256.
Dále existují modifikace přidávající různé předměty, a dokonce i specializované generátory map (obrovské pouště, létající ostrůvky, atd.). Je velmi pravděpodobné, že možnost modifikací zůstane i v plné verzi.

Hodnocení: **** (89%)
Název
: Minecraft
Vývojář: Mojang
Vydavatel: Mojang
Multiplayer: Ano
Platforma: PC
Cena: 20€ (v předprodeji 14,95€)

Klady a zápory
+Neomezené možnosti
+Nízké nároky
+Možnost modifikací
Retro grafika se okouká
Začátky jsou vždy stejné

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze onlinovky Minecraft. Z žebráka králem

Hide picture