Menu
FANZINE.cz
Technologie

RECENZE: The Sims Medieval: Pirates & Nobles přináší pirátky milující alkohol

Redakce

Redakce

22. 9. 2011

Nový přídavek ke hře The Sims Medieval rozšiřuje možnosti v drsném světě středověku a přidává i něco navíc. Marnotratnou šlechtu a neohrožené piráty. Má smysl jej pořizovat? Čtěte recenzi na Topzine.cz!

Pirátky se věnují alkoholu a jiné pokleslé zábavě Zdroj: distributor hry

Tato hra je něco úplně jiného, než na co jsou fanoušci a hráči The Sims série zvyklí. Neshromažďujeme zde do každého pokoje televizi, nemáme nejmodernější auto nebo se nesnažíme sbalit pošťáka. Medieval jsou Sims ve středověku, kde bojujeme s meči nebo trápíme kouzelníka. Zní to jako dobrý nápad?

Nutno podotknout, že se jedná o datadisk. Je to pouze doplněk hry, ke které hráč potřebuje mít nainstalovanou předchozí hru The Sims: Medieval.

Invaze barbarů?

Do hráčova království přivandrovali dvě znepřátelené skupiny, piráti z Aarbyvillu a šlechtici z Tredonie. Hráč musí jako správný panovník definovat svoji politiku a rozhodnout se, jaký postoj k oběma stranám prostřednictvím diplomacie zaujme.

Čtěte také: Hraní videoher léčí oční defekty. Děti s páskou přes oko už nepotkáte!

Grafika hry je skvělá. Nevtíravá, příjemná. Prostředí uchvátí jako první, království je rozlehlé a velmi pěkné. Hrad je realistický a okolí je přesně takové, jaké má být, hluboké zelené lesy a rozlehlé království. Dokáže uchvátit už na první pohled.

FOTO: The Sims Medieval - Kouzelnice

Kouzelnický Simík v akci

Hratelnost je stejná jako u normálních The Sims. A možná zde může být kámen úrazu – v podstatě jediná podobnost se středověkem je právě prostředí, hra je klasicky simíkovská, tudíž sice panujete velkému množství lidí, ale sami si jdete udělat jídlo.

Příběhová linie je něco, na co si hráči The Sims hry ani tolik nezvykli. Chtějí si simulátor života užít po svém, buď udělat simíkovi peklo, anebo žít své sny. V této verzi hry hráč dostane své království, a hurá, starej se. Na začátku nás přepadne jakýsi příběh, který by se spíše hodil do nějaké klasické RPG hry.

RECENZE: NHL 12 přináší odporný reprezentační dres a Jágra ve Philadelphii!

Samozřejmě zde najdeme interakce, které v normální Sims hře nejsou. Nejvíc asi pobaví posílání na popravy nebohé simíky, případně ještě na tyto vězně lze zlomyslně házet vajíčka a poté je poslat do umírací jámy k nelítostné bestii. Také můžeme svést boj na život a na smrt v rytířském souboji nebo jiného simíka začarovat v něco nelichotivého.

Takhle se přece nežilo

Datadisk je založený především na menších dodatcích, jako tomu bylo v minulosti u předchozích dílů. V žádném případě se nejedná o reálnou simulaci třeba pirátského života. Vše je zabaleno v hávu současnosti, byť protkaného středověkými motivy, a všechny předměty příslušící pirátům nebo středověké smetánce jsou podle toho náležitě stylizované. Od hraček pro malá simáčata po lifestyle jejich rodičů.

Není tedy divu, že třeba takové pirátky si na párty rády cvrnknou nějakou tu kapičku alkoholu.

Nově přibylo šestnáct nových questů, což je v simáckém univerzu velmi slušné číslo. Kvalitativně jde z hlediska série o nadprůměr.

Pro někoho plus, pro někoho ne, ale pokud jde o simíkovské potřeby, byly zúžené stejně jako v mateřské hře do dvou základních potřeb, a to spánku a hladu. Díky tomu může být po chvíli tato hra lehce stereotypní.

Ukázka toho, jak může vypadat trůn královny pirátů

Hra v praxi nabízí pouze dva základní směry rozšíření. Nový nábytek je tedy buďto skoro přeplácaný lebkami, nebo je naopak okázalý, podobně jako manýry francouzského krále Ludvíka XIV. Podle vývojářů je ve hře téměř sto padesát obdobných novinek. Milovníky a milovnice zvířátek překvapí možnost ochočit si opeřeného živočicha. Na výběr je papoušek nebo sokol.

VERDIKT

Grafici se opravdu vytáhli. Na hru se moc pěkně kouká. Někoho může obtěžovat herní linie, kdy je hráč odkázán na plnění úkolů. Rozhodně je to ale dobrý nápad a stojí za zkoušku, minimálně pro majitele původních The Sims: Medieval.

Oproti ostatním přídavkům je zde skutečně relativně velké množství změn, a středověký svět tak nabízí prostor pro několik hodinek parádní zábavy.

Hodnocení: 80 %

  • Klady: Prostředí hry, grafika
  • Zápory: Přílišná jednoduchost, absence lokalizace, se středověkem hru pojí pouze grafika

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: The Sims Medieval: Pirates & Nobles přináší pirátky milující alkohol

Hide picture