Menu
FANZINE.cz
Technologie

Red Faction: Armageddon otřese planetou Mars. Seriál Origins pro změnu televizí

Martin Mašek

Martin Mašek

20. 5. 2011

Red Faction Armageddon - skokPomalu se blíží vydání již čtvrtého dílu série Red Faction s podtitulem Armageddon. Není to tak dávno, kdy monitory oblažila celkem originální, výbušná a destruktivní hra, odehrávající se na Marsu. A to, že se jedná už o čtvrtý díl značí, že se jedná o kvalitní a žádanou sérii.

Red faction Armageddon emzák

Tady vládnu JÁÁÁ!!! Zdroj: THQ, gamersyde

První Red Faction, odehrávající se v 21. století na Marsu, je už deset let stará hra, která jako jedna z mála používala technologii GeoMod, tedy plně zničitelné prostředí. Proto se i dnes najdou hráči, kteří si herního prapředka zahrají. A hlavně kvůli explozím, dírám a zničeným budovám se Red Faction uchytilo. Proto THQ a Volition Inc. dalo vzniknout Red Faction 2, které už se tolik neuchytilo. Nejen, že nešlo o hru, která by se odehrávala na Marsu, ale hlavně měla s původní hrou jen pramálo společného, vlastně jen název, GeoMod a trošku příběhu.

Možná díky tomu, se Volition rozhodlo napravit si reputaci a vytvořilo tak Guerillu, skutečné pokračování původní hry s mnohem líbivější grafikou a příběhem. Guerilla pokračovala tam, kde první díl skončil – odbojem. Hodí se říct, že Red Faction je partyzánské hnutí na Marsu, které vzniklo jen díky tyranii pozemských vojenských sil. V Guerille došlo k posunu od pohledu první osoby na pohled třetí osoby a u toho zůstane i Armageddon. A to není jediná neměnná záležitost. Například enginu zůstal stejný, jen možná s malými úpravami.

Red Faction Armageddon

Přespolní běh ?

Destrukcí Terraformeru se stane povrch Marsu ne moc obyvatelný. A tak se všichni, nyní svobodní, obyvatelé přesunuli pod povrch do jeskyní a podzemních měst. Zdánlivě klidné prostředí lidské společnosti, tedy podvody, vraždy a všechny další klasické zázraky moderní společnosti naruší jen další z rodu Masonů – Darius, vnuk hrdiny z dílu předchozího. A právě on má mít na svědomí zkázu i záchranu Marsu. Jeho vinou totiž proniknou do jeskyní hodně zvrácené příšerky, co mají hlad.

S jasnou zápletkou se pak pouští do boje s odpornými hnusáky a pomocí mnoha zbraní s nimi vymaluje nejeden tunel. Nepůjde ale jen o příšerky, ale i celkem inteligentní nepřátele, roboty a kdo ví co ještě dalšího. Zbraní je přislíbeno opět velké množství, ale mezi nejzajímavější kousky patří magnetická puška, co s oblibou mění gravitaci a vylepšená verze NanoForge z Guerilly. Ta má schopnost nejen nepřátele, bedny a skály rozkládat, ale i zpětně rekonstruovat.

Docela silné lákadlo, to se musí přiznat, už jen kvůli těm možnostem, co na hráče čekají. Tvůrci také oznámili, že Armageddon nebude už tolik sandboxovou hrou jako Guerilla, ale více se zaměří na hororovou stránku. Red faction není ale hororová hra, takže se Darius nebude prohánět jen pod zemí, ale i nad ní, buď ve speciálních oblecích nebo i v ohromných exoskeletonových oblecích.

Vše je o to víc příjemnější, že se Volition rozhodlo vydat demo, a tak dovolit všem, aby si osahali Armageddon a nekoupili tak zajíce v pytli. Jak to bývá zvykem, i Volition se rozhodlo dát v šanc bonus, když si demo táhne přes milion lidí. Bonusem by měla podle všeho být kouzelná bambitka Mr. Toots.

A ještě jedna chuťovka na konec – SyFy, americká televizní stanice se specializací zejména na sci-fi seriály, se chystá 11. června 2011 s největší pravděpodobností odvysílat film Red Faction: Origins, který by měl být pilotním filmem nového seriálu na motivy hry. Ale o tom rozhodne divácký rating. Jen tak na okraj, o filmu a jeho obsazení je známo, že Aleca Masona bude hrát Robert Patrick (Terminator 2: Judgement day, The Unit), Jakea Masona ztvární Brian J. Smith (Stargate: Universe).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Red Faction: Armageddon otřese planetou Mars. Seriál Origins pro změnu televizí

Hide picture