Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Řekové zadrželi dva české vývojáře jako špiony. Fotili vojenskou základnu

Pavel Šnábl

Pavel Šnábl

11. 9. 2012

Vývojáři pocházející z českého studio Bohemia Interactive byli zadrženi v neděli v poledne za podezření ze špionáže. Na ostrově Limnos fotili vojenské objekty a její okolí.

OBR.: Arma 3

Řecku se nelíbí, že se má ARMA 3 odehrávat na jeho ostrově. Zdroj: Oficiální stránka hry

Nafocené materiály měly být samozřejmě použity jako podklady pro vývoj hry Arma 3. Toto vysvětlení však řecké policii nestačilo. Podle české konzulky v Řecku Blanky Kovacsové je české velvyslanectví se zadrženými muži od neděle v kontaktu. Byli vyslýcháni policií, která teď získané důkazy vyhodnocuje a poté předá řeckému prokurátorovi. Ten rozhodne o dalším postupu v případu.

Čtěte také: Zemřel vynálezce laptopu. Billu Moggridgovi bylo 69 let

Tento incident není v historii třetí ARMY jediný, obyvatelé Limnosu už proti vývoji Army 3 protestovali v minulosti. Armáda také není nadšená, že se v počítačové hře objeví reálné rozmístění jejích základen, navíc ještě detailně a realisticky vytvořených.

Zaráží nás však fakt, jak mohli vývojáři na vlastní pěst fotit vojenské objekty bez řádného povolení. To je nezákonné i v České republice, natož v cizině. Vývojářům samozřejmě přejeme, aby se případ vyvinul dobře a vše se vysvětlilo. Nicméně pro příště by to nejspíše chtělo nějakou oficiálnější cestu, a protože pravděpodobně žádná neexistuje, měli se spokojit s vlastní fantazií.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Řekové zadrželi dva české vývojáře jako špiony. Fotili vojenskou základnu

Hide picture