Menu
FANZINE.cz

Renesanční Assassin’s Creed přichází jako kniha

Redakce

Redakce

15. 4. 2010

Oliver Bowden: Assassin's CreedStejně jako u loňské herní pecky Dragon Age, přináší i v případě druhého dílu oblíbené gamesy Assassin’s Creed nakladatelství Fantom Print ekvivalentní knižní titul. A stejně jako před necelým půlrokem si pokládám otázku. Bude ta kniha stát za to?

obálka Oliver Bowden: Assassin's Creed: Renesance

Zatímco u Ukradeného trůnu, knižního prequelu k Dragon Age: Prameny, čtenář skřípal po celou dobu zuby, Assassin’s Creed: Renesance od Olivera Bowdena vypadá prozatím slibně. Na co se můžeme těšit?

Zrazen vládnoucími rodinami Itálie se mladý muž vydává na výpravu za pomstou. Aby vymýtil korupci a vrátil své rodině čest, naučí se řemeslu asasínů. Cestou Ezio využije moudrosti takových velikánů, jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolò Machiavelli, a ví, že přežití mu zajistí jen vlastní dovednosti. Spojencům pomůže nastolit změnu a prosadit svobodu a spravedlnost. Pro nepřátele se stane hrozbou. (úryvek anotace)

Jak praví anotace, děj knižního titulu se odehrává v naprosto stejných podmínkách a pravděpodobně i s naprosto stejným průběhem jako ve skutečné hře. Autor si proto nemůže hrát na objevitele hašašínské renesanční Itálie či spisovatele, který zvládá najednou uvádět v pohyb tolik intrik, že to čtenář nestačí stíhat. Vše už je předem dáno, šachovnice rozestavěna a je jen na Oliveru Bowdenovi, aby nám ukázal, zda je jeho text stejně dobrý či ještě lepší než počítačová hra, anebo zapadne podobně jako Ukradený trůn.

Abychom si na knižní novinku zkrátili čekání, připravilo pro nás nakladatelství Fantom Print výjimečně povedený knižní trailer. Ten můžete shlédnout v HD kvalitě na Facebooku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Renesanční Assassin’s Creed přichází jako kniha

Hide picture