Menu
FANZINE.cz
Technologie

Repasované notebooky – proč si vybírat právě ty?

Jsou ideální volbou pro lidi, kteří nechtějí platit za vysoce výkonné počítačové vybavení. Notebooky po leasingu, když už o nich tedy mluvíme, jsou zařízení, ke kterým stále přistupuje mnoho lidí s rezervou. Zcela zbytečně. Proč stojí za to  volit právě je a jak zvolit optimální model?

Repasované notebooky – vysoká kvalita

Repasované notebooky jsou levné použité notebooky. Odkud však pocházejí a kdo je používá, než se dostanou na trh s náhradními díly? Tento typ zařízení nejčastěji používají zaměstnanci velkých společností. Pro společnosti tohoto typu je nákup vlastních notebooků nerentabilní, a proto se rozhodnují zařízení si pronajímat.

Po skončení pronájmu jsou zařízení vrácena pronajímateli a poté znovu prodána hardwarovým společnostem. Ty je zase nabízejí jednotlivým zákazníkům. To znamená, že se na trh dostává mnoho různých leasingových notebooků pro všechny rozpočty. Můžete si pořídit jak nejnovější modely, tak o něco starší varianty.

Použité leasingové notebooky překvapí nejen svou rozmanitostí, ale také vysokými technickými parametry. Společnosti poskytující pronájem zařízení si nemohou dovolit vybavení druhé třídy. Proto si nejčastěji pronajímají notebooky, které se vyznačují nadprůměrnými parametry. Pokud jde o sekundární trh (obvykle po 2–3 letech), stále nabízí vysokou provozní účinnost.

Repasované notebooky

Notebook repasovany – propagace, která nikdy nekončí

Pro mnoho lidí není největší výhodou notebooků po pronájmu jejich kvalita, ale nízká cena. Zařízení, která v době svého debutu na trhu stála přibližně 4–5 tisíc PLN, jako post-leasing, se prodávají dokonce za méně než 1 000 PLN. Jsou to tedy nepochybně nejlevnější notebooky na trhu.

Nákupy po pronájmu jsou skvělou příležitostí k nákupu vysoce kvalitního vybavení za zlomek původní ceny. Jedná se o druh prodeje notebooků, který nikdy nekončí. Zařízení mají vždy atraktivní cenu. Díky tomu jsou k dispozici i těm lidem, kteří nemají velký rozpočet, ale nechtějí se vzdát velmi dobrých technických parametrů.

Pokud si vyberete notebook po pronájmu, ušetříte nejen peníze, ale také dáte vybavení šanci na druhý život. Jedná se tedy o ekologické řešení, které slouží přírodnímu prostředí. Elektroodpad je celosvětovým problémem. Nepoužitá elektronická zařízení nejčastěji putují do zemí Asie a Afriky, kde jejich recyklaci a likvidaci lze jen stěží označit za udržitelnou.

Jak si vybrat notebook po pronájmu?

Nyní, když víte, jaké jsou nejdůležitější výhody notebooků po pronájmu, stojí za to znát tajemství výběru správného modelu. Nejprve byste se měli ujistit, že technické parametry zařízení odpovídají vašim potřebám. Zkontrolujte, jaký disk, procesor a grafickou kartu má hardware a kolik RAM má.

Také se ujistěte, že výkon baterie splňuje vaše očekávání. Levné notebooky po pronájmu mají obvykle kratší výdrž baterie, ale stále jsou to slušné hodnoty. Než si koupíte vybavení, zkontrolujte také, zda vám vyhovuje typ použité matice a hmotnost notebooku.

Důležité je, že některé obchody s hardwarem nabízejí použité notebooky po pronájmu se zárukou. Jedná se o praktickou možnost, díky které nezůstanete bez podpory v případě poruchy zařízení. U některých modelů může být záruka až 24 měsíců. Některé obchody také nabízejí možnost nákupu notebooku po pronájmu na splátky.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Repasované notebooky – proč si vybírat právě ty?

Hide picture