Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

REPORTÁŽ: Blizzcon 2015 zavítal do Prahy. Fanoušky baví cosplay i hry

Marek Jedinák

Marek Jedinák

4. 10. 2015

Pražská O2 aréna se během víkendu 3. a 4. 10. zahalí do závoje jedněch z nejpopulárnějších her na světě. Nejlepší na tom všem je, že návštěvníci mají solidní šanci dostat se na akci zadarmo! Co všechno na fanoušky čeká? Dozvíte se v reportáži na Fanzine.cz!

SONY DSC

Na Blizzconu 2015 mají hráči jedinečnou příležitost vyfotit se se svými oblíbenými postavami.

Prahu potkala neuvěřitelná čest hostit jeden z největších festivalů organizovaných legendární společností Blizzard. Čeští fanoušci tak mají životní příležitost návštívit obrovskou akci, za kterou by se za jinak běžných okolností museli vypravit až za Atlantik.

Blizzcon míří do Prahy

Blizzard Entertainment patří mezi suverénně nejúspěšnější studia odpovědná za vývoj počítačových her. Legendární hry World of Warcraft, StarCraft 2, či karetní mutace Hearthstone si celosvětově získaly milióny fanoušků. Tisíce hráčů se jím věnují na profesionální úrovni, někteří se jimi živí. Praze bylo doznáno neuvěřitelné pocty, že se právě tento herní gigant rozhodl stěžejní akci na evropském kontinentu uspořádat právě v srdci Evropy.

Tuhle akci by si především žádný herní fanoušek neměl nechat ujít.

Ochozy pražské O2 arény jsou stylizovány do podoby známých počítačových her a před halou se ve frontě tísní tisíce fanoušků. Právě tak vypadá Blizconn 2015 v Praze. Fantastické světelné afekty a hustá atmosféra rozdmýchávaná nejznámějšími herními klany soutěžícími o prize money v celkové hodnotě desítek a stovek tisíc dolarů nenechávají nikoho z návštěvníků na pochybách, že jde o největší herní událost, kterou měla Praha příležitost poznat. Češi nejsou ani zdaleka jedinými návštěvníky.

Pražská O2 aréna hostí největší herní akci všech dob v České republice

Blizzcon 2015 v Praze

V prostorách arény je běžně slyšet plynulá angličtina, ruština, němčina a další světové jazyky.

Na své si samozřejmě přijdou především příznivci komentovaných zápasů jednotlivých progamerských klanů, které by měly být streamovány na internet. Světelné efekty a profesionální anglický komentář dávají všem jasně najevo, že mezi klasickým sportem a zápolení na poli počítačových her není zas až tak veliký rozdíl.

Nuda na Blizzconu jednoznačně nemá místo. Všichni fanoušci si po vystání ne zrovna krátké fronty mohou vyzkoušet chytlavou novou multiplayerovou střílečku Overwatch aspirující na nejvyšší příčky co se týká kvality tohoto žánru.

Skvělí cosplayeři

Skalní příznivci počítačových her ani zdaleka nejsou jedinou skupinou, které je tato akce určena. Vyžití a zábavu najdou i rodiny s dětmi, na které čeká velice populární malování na obličej, či možnost vyfotit se se známými postavami z počítačových her. V O2 aréně se pohybují desítky lidí v kostýmech fatasy hrdinů známých z blizzárdích her. Nad kvalitou některých z nich budete žasnout. Trpasličí válečníci, démoni, ženská verze krále Arthase a další mytologické bytosti vypadají fantasticky. Provedení jejich kostýmů nenechá nikoho na pochybách, že se jejich cena pohybuje v řádu desítek tisíc korun.

K vidění je nepřeberné množství skvělých kostýmů

K vidění je nepřeberné množství skvělých kostýmů

Především pánští návštěvníci ocení možnost profesionálně vyfotit se s atraktivními cosplayerkami.

Samozřejmostí je pestrá škála rychlého občerstvení fastfoodového typu, která na podobných akcích prostě nesmí chybět. Na své si přijdou také sběratelé nejrůznějších předmětů. V oficiálních stánku společnosti Blizzard si lze zakoupit karetní balíčky, trika na motivy počítačových her či sympatické plyšáky, o něž byl obrovský zájem. Návštěvníci, kteří měly lístky z předprodeje mají také možnost zakoupit si limitované mince na motivy hry Hearthstone.

Blizzard zkrátka dobře ví, jakým způsobem budovat značku.

Snad nejlepším lákadlem je to, že se na akci mají šanci dostat fanoušci také zadarmo, a to v případě, že stále bude kapacita. V sobotních ranních hodinách se tvořily před O2 arénu velké fronty, ještě před 13. hodinou však byli všichni nedočkavci vevnitř a v průběhu času se dostalo i na opozdilce, a to i přes zoufalé komentáře, které se objevovaly na oficiální facebookové stránce akce.

Jediná výtka směřuje k poněkud pokulhávající propagaci. Je smutné, že Blizzard nebyl schopen zařídit akci větší publicitu, jíž by si tato legendární komunitní událost zcela jednoznačně zasloužila. Pokud stále ještě máte čas, zkuste se Blizconu v neděli 4. 10. zúčastnit. Je dost možné, že už v České republice nikdy žádná podobná akce nebude.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

REPORTÁŽ: Blizzcon 2015 zavítal do Prahy. Fanoušky baví cosplay i hry

Hide picture