Menu
FANZINE.cz
Technologie

Reportáž: FIFA 11. Co na nás čeká?

Redakce

Redakce

5. 8. 2010

Měli jsme tu čest zúčastnit se předváděčky alpha verze hry FIFA 11. Už na úvod musíme přiznat, že nás příjemně překvapila. Hlavním lákadlem je next-gen na PC a systém personality +.

Logo hry Zdroj: Electronicarts.cz

Už od roku 2002 se FIFA na PC nese ve stejném stylu. Většina změn byla jen nepatrná a každý rok jsme měli ten samý fotbal, jen s novými soupiskami hráčů a menšími inovacemi.Ale s tím je konec! PC verze se dočká stejného enginu jako konzole. Jediným rozdílem je lepší grafické zpracování na PC verzi, jestli jej utáhne vaše bedna.

Největší změny

Jak už jsme řekli, nastupující next-gen na PC verzi, který nám zaručí lepší grafické zpracování a reálnější fotbalový zážitek. Dalším hlavní tahákem je systém personality +, který se projevuje v samotném hraní. Díky němu se FIFA odpoutá od přímočaré arkádové hry a přidá dosti na realitě. Tento systém vám v jednom momentě snímá rychlost hráče, sílu kopu a osobní statistiky fotbalistů. Tím bude obtížnější dát přesnou nahrávku nebo centr.

FIFA 11 - nákup hráče

Dále se můžeme těšit na pohyb hráče o 360 stupňů, což je posun od původních 8 směrů, používání známých parádiček, zlepšené chování brankářů (Útočníci už to nebudou mít-tak snadné!), u penaltových a pokutových kopů můžete blafovat, čímž se rozumí možnost v rozběhu změnit směr střely.

Důležitou změnou je zvýšená povaha hráčů. Nově můžeme poznat osobité styly hraní některých hráčů, případě i jejich oslav-vstřelené branky. Je více stylů na driblování s míčem, kopání trestných kopů či populárních oslav reálných hráčů.

Co dále nám pokračování nabídne

Na žádost samotných hráčů se zvýšil počet stadionů na kterých se bude moci hrát. Příbytek nastal i v samotných ligách, hra bude obsahovat kompletní ruskou fotbalovou ligu. Posledním velkým příbytkem je nový herní mód, ve kterém se stanete hráčem (jako v módu Be a pro) a po skončení kariéry hráče,v níž postupujete od rezervního hráče až po základní sestavu národního mužstva, budete moci pokračovat jako trenér a i v téhle pozici se budete muset pro-bojovávat na samotný vrchol, od asistenta nějakého druholigového týmu až po trenéra velkoklubu. Herní doba módu se bude pohybovat okolo 30 sezón.

FIFA 11 - Petr Čech při zákroku

Závěrem

I když jsme měli možnost hrát jen alpha verzi, už nyní si troufáme říci, že se bude jednat o kuriózní kousek. Uvidíme, s čím odpoví-do této doby vítězící konkurent v podobě Pro Evolution Soccer.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Reportáž: FIFA 11. Co na nás čeká?

Hide picture