Menu
FANZINE.cz
Technologie

Reportáž: Medal of Honor, návrat s moderní válkou

Redakce

Redakce

5. 10. 2010

Na pořádné předvedení akce z Afghánistánu jsme se těšili. Předváděčka se konala v Pražské herně Battlezone, my jsme měli možnost vyzkoušet si multiplayerovou část zmiňované hry.Celkem jsme vyzkoušeli tři různé mapy a módy.

Zdroj: Electronic Arts CZECH

Herny jako je Battlezone se využívají především na progamingové turnaje nebo k hraní s přáteli. Pro nás byla důležitá hlavně předváděčka hry Medal of Honor. Který byl posílán přímo z vývojářského studia ve Stockholmu. Kupodivu se to obešlo bez jakýkoliv technických potíží.

Mapy

Všechny tři mapy, které jsme si mohli vyzkoušet byly bez jakýkoliv vozidel. Díky tomu hra zvýšila svoji akční část, neznamená to že bude úplně bez vozidel, jen nebyla příležitost si takovou mapu vyzkoušet. Všechny mapy jsou dobře situovány. Zničitelné prostředí je samozřejmostí. Na každé mapě jsme měli možnost vidět odlišnou taktiku boje. V první mapě bylo k vidět, jak se používá převážně střelba na dálku, využití sniperských dovedností a obchvat nepřítele.

Druhá mapa nabízela „strach“  odkud, kdo na nás vyskočí a my budeme muset stát čelem k smrti. Mapa obsahovala menší labyrint, malá základna na upatí hor skrytá všudypřítomným maskováním. Poslední mapou se stala část rozbombardovaného města Kábul, nejlepší taktikou je čištění. Jít od domu k domu brát místnost po místnosti, nebo se zapojit do přestřelek na ulicích, kde nevíte, jaká zbloudilá kulka vás dostala.

Mody

Začali jsme základním módem, který nesmí chybět v žádné multiplayerové hře, který standardně připomíná team Deadmatch. Týmy americké a teroristické armády se střetnou mezi sebou, kdo dosáhne daného bodového skóre, ten vítězí. Body získáváte za zabytí nepřítele, zabrání území nebo splnění speciální akce.

Dalším módem na zkoušku bylo  zabírání území. Na mapě se nachází několik klíčových míst, označených vlajkou týmu, který toto místo vlastní. Zabezpečením daného okruhu získáte oblast pro sebe.  Posledním módem bylo zničení dvou přístrojů nepřátelského týmu. Podobně jako ve hře Call of Duty: Modern Warfare 2 nebo Battlefield: Bad Copany 2.

Zbraně, postavy

Hrát můžete za tři různé postavy: Assault, Spec ops nebo Sniper. Assault (střelec) je vybaven spíše útočnými puškami a těžkými kulomety. Spec ops (speciální jednotka) má k dispozici samopaly, brokovnice, také raketomety. Sniper mluví za vše.

Oproti jiným hrám obsahuje MoH více zbraním na blízko. Ke klasickému bojovému noži přibyly i takové kuriozity jako je tomahavk a házecí nože, což nás velice potěšilo.

Smrt s úsměvem

Hra je více realistická než CoD:MW2, více akční oproti B:BC2, jednoduše řečeno si vzala  to nejlepší s obou. Různorodé mapy, zničitelné prostředí, hezké grafické zpracování, výborné zvuky a mnoho dalšího. Na tento kousek se velice těšíme, hra by měla mít osobitý singleplayer, který hráče opravdu vtáhne do hry.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Reportáž: Medal of Honor, návrat s moderní válkou

Hide picture