Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Režisér filmu District 9 chystá nový snímek. Známe jeho zápletku

Matouš Márai

Matouš Márai

18. 6. 2012

V příštím roce přijde do kin nový sci-fi snímek s názvem Elysium. Do hlavních rolí  byli obsazeni Matt Damon a Jodie Foster. 

Matt Damon. Zdroj: distributor filmu

Film District 9 (2009) byl nominován na Oscara v mnoha kategoriích. V paměti diváků zanechal bezpochyby otisk. Kdo by také zapomněl na kontroverzní sci-fi se silným příběhem?

Radek Lang k tomu napsal: District 9 těží ze zaběhnutého modelu dokumentu nedokumentu (chcete-li – pseudodokumentu), jenž byl velmi dobře použit například v Záhadě Blair Witch nebo později v Cloverfieldu (Monstrum). Ve výsledku s velkým přehledem strčil do kapsy žánrově podobné tituly a ukázal, že u filmu je nejdůležitější, aby se divák bavil. Originální a osobitě pojatý námět a jeho originální a jěště osobitější ztvárnění zabodovalo.

Režisér Neill Blomkampf se zapřísáhl, že District 10 natáčet určitě nebude. Na rozdíl od Jamese Camerona, který tvrdil, že Avatar taktéž pokračování mít nebude, slovo dodržel.

Děj bude zasazen do blízké budoucnosti vzdálené 150 let. Země již není tak skvělým místem pro trávení dovolené jako dříve. Hlavním důvodem je přelidnění a celková devastace naší domovské planety. Pro vyvolené je tu ale možnost úniku.

Vesmírná stanice Elysium nabízí veškerý komfort, jenž člověk může chtít. Bohužel je místo omezené, a tak vláda zatrhne další migraci. To se samozřejmě znevýhodněným obyvatelům Země nelíbí. Přichází tak Max (Matt Damon). Ve snaze zachránit si život, bojuje o rovnost obou společností.

Datum premiéry bylo stanoveno na únor roku 2013.

Elysium

Drama / Sci-Fi
USA, 2013

Režie: Neill Blomkamp

Hrají: Matt Damon, Jodie Foster, William Fichtner, Alice Braga, Diego Luna, Michael Shanks, Carly Pope, Talisa Soto, Sharlto Copley, Wagner Moura, Faran Tahir, Ona Grauer, Terry Chen, Jose Pablo Cantillo, Catherine Lough Haggquist, Jared Keeso

Premiéra v ČR: 28. února 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér filmu District 9 chystá nový snímek. Známe jeho zápletku

Hide picture