Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Režisér Harryho Pottera se vrhl na sci-fi. Chce zfilmovat Doctora Who

FOTO: Doctor WhoÚspěšný britský seriál Doctor Who se konečně dočká seriózního filmového zpracování pod vedením britského režiséra Davida Yatese.

FOTO: Doctor Who

Nejnovější obsazení seriálu ve filmu zřejmě neuvidíme, Zdroj: Distributor seriálu

Čeští diváci mohou znát tuto sérii pod názvem Pán času. Tento seriál pojednává o mimozemském Doktorovi cestujícím v čase ve své vesmírné lodi, která vypadá jako zastaralá policejní budka. Protože Doktor není pozemského původu, může měnit svou podobu, díky čemuž se v hlavní roli vystřídalo již jedenáct herců (současnou podobu Doktorovi propůjčuje herec Matt Smith).

Čtěte více o seriálu Doctor Who

Realizování tohoto projektu se chopil režisér David Yates, známý především režií posledních čtyř dílů Harryho Pottera.

Jak Yates potvrdil, společně s vedením BBC Worldwide Productions hledají scenáristy vhodné pro tento projekt, a poté hodlají strávit dva až tři roky vývojem a úpravou materiálů. Vypadá to, že Yates nechce přípravu podcenit. Jak říká, je zapotřebí hodně změn, aby Doctor Who fungoval i na velkém plátně. Samozřejmě se snaží zachovat britskou podobu seriálu, ale nevylučuje, že by mohl využít služeb i amerických scenáristů.

Obsazení zatím není známo, je ale možné, že Yates bude chtít zachytit Doktorovu novou podobu, takže se v hlavní roli objeví opět jiný představitel.

Doctor Who je zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejdéle vysílaný sci-fi seriál na světě. Původní seriál se vysílal již od roku 1963 do roku 1989 a v roce 2005 bylo vysílání opět zahájeno a běží dodnes.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér Harryho Pottera se vrhl na sci-fi. Chce zfilmovat Doctora Who

Hide picture