×
FANZINE.cz

Režisér Luc Besson chce natočit pokračování Pátého elementu

Pátý elementJe to již dlouhých šestnáct let, co se na filmová plátna dostal snímek Pátý element. Jeho režisér prozradil v nejnovějším rozhovoru svou chuť natočit pokračování a rozvinout tak jím vytvořený svět.

Pátý element
Jedna z prvních velkých rolí Milly Jovovich. Zdroj: distributor

Film Pátý element sklidil mnoho úspěchů. Snímek vyhrál nespočet menších cen za veškeré aspekty díla a dostal se až k nominaci na Oskara za střih zvukových efektů. Film se ve své době stal raketově populárním díky perfektní vizualizaci, nápadu a hereckému obsazení v podobě Bruce Willise a začínající Milly Jovovich, kterou film povznesl do hereckých výšin.

„Pátý element. Byl jsem jím trošičku frustrován kvůli tomu, že jsem film natočil těsně před nástupem nových filmových efektů,“ řekl režisér Luc Besson. „Opravdu mě štvalo, že film zabral o mnoho více práce a času. Tak jsem vždy přemýšlel, že by mohl nastat den, kdy bych se za tuto věc pomstil a natočil další sci-fi film pomocí všech nových technologií. Nevím, zdali dílo bude přímo propojeno s Pátým elementem, ale chtěl bych ho natočit ve stejném prostředí a stejně žánrově orientovaným. Takže pro mě by to bylo propojení i přes to, že by děje spolu nesouviseli,“ dodal Luc.

video

 Nyní je zcela jasná jediná věc. Po tom, co Besson dokončí svou práci na krimikomedii The Family, tak začne s přípravami na dalším sci-fi filmu. Líbilo by se vám spíše přímé pokračování, nebo expanze vytvořeného univerza?

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..