Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Říjnové babí léto s knihou: Dorazí Anita Blake i grafické Hry o trůny

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

10. 10. 2013

hry o trůny Prázdniny v háji a do Vánoc daleko. I vysokoškolákům už odzvonilo volno, zkrátka to vypadá, že se není z čeho radovat. Ale knižní fantasy novinky na říjen určitě zahřejí každou knihofilní dušičku.

Druhý díl Her o trůny vyjde v grafickém románu již v říjnu. Zdroj: distributor filmu

Druhý díl Her o trůny vyjde v grafickém románu již v říjnu. Zdroj: distributor filmu

George R. R. Martin, D. Abraham, T. Patterson: Hra o trůny II – Grafický román

Ve druhém svazku grafického románu Hra o trůny se děj přesune do barbarských zemí za Úzkým mořem. Do míst, kde princezna Daenerys Targaryen našla ve vynuceném sňatku s dothrackým válečníkem Khalem Drogem nečekané – lásku. Catelyn Stark mezitím obviní trpaslíka Tyriona Lannistera z pokusu o vraždu, který je uvězněn ve skalním vězení Eyrie. Na území ovládaném Catelyninou sestrou posedlou touhou pomstít se všem Lannisterům. Jenže teď není čas pro soukromé půtky a utišení žízně po krvi.

Vydává nakladatelství Egmont ČR v říjnu/listopadu 2013.

OBR: Anita Blake - 14. svazekLaurell K. Hamilton: Danse Macabre

Čtrnáctá kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů. Nekrtomantka Anita se musí soustředit na nebezpečnou situaci: ardeur. Tahle sexuální síla, která proudí mezi ní, Jean-Claudem (upířím vládcem města) a Richardem (náladovým vlkodlakem, který ji vášnivě miluje) dosahuje nové úrovně. Jako neočekávaný vedlejší efekt však vzrůstá i Jean-Claudova moc coby vládce města a mění se také nepředvídatelný Richard.

Vydává nakladatelství Epocha v říjnu 2013.

Roderick Gordon: Poslední cesta do Podzemí

Šestá kniha série Podzemí. Podzemí odhalilo svou nejtemnější stránku. Nikdo na Povrchu už není v bezpečí. Styxové proudí přes Anglii a zanechávají za sebou jen smrt a zkázu. Zdá se, že tentokrát je nic nezastaví. Snad jedině zázrak může zachránit lidstvo. Hluboko v nitru Země musí Will Burrows a Elliott odhalit dávná tajemství, která mohou zachránit životy všech…

Vydává nakladatelství Fragment 21. října 2013.

OBR: Doktor Proktor a velká loupežJo Nesbø: Doktor Proktor a velká loupež zlata

Čtvrtá kniha série Doktor Proktor. Doktor Proktor, Bulík a Líza se musí vypravit do Londýna, aby zjistili, kdo uloupil norský zlatý poklad. Mohlo by se zdát, že půjde o obrovské množství zlata, ale protože Norové jedí spoustu sladkostí a potřebují hodně zlata na plomby, scvrknul se norský národní poklad na jedinou zlatou cihlu. I přesto však má naše trojice za úkol získat zlato včas zpátky ještě před každoroční Kontrolou norského zlatého pokladu.

Vydává nakladatelství Jota 16. října 2013.

Anthony Horowitz: Zapomnění

Pátá kniha série Síla Pětice. Země byla téměř zničena silami temnoty. Ti, kteří přežili, už skoro nejsou lidmi. Bloudí po světě zmítaném hladomorem, terorismem a válkou. Poslední naděje závisí na pětici výjimečných teenagerů: Strážcích brány. Pětice se musí znovu sejít a naposledy se postavit Chaosu, králi Starých… Avšak Chaos je všude.

Vydává nakladatelství BB art dne 23. října 2013.

WiccaCate Tiernan: Wicca

Šestnáctiletá Morgan Rowlandsová si o sobě odjakživa myslí, že je naprosto obyčejná a nepříliš hezká. Když se do města přestěhuje o rok starší Cal Blaire a nastoupí na její školu, odhalí tajemství, které jí od základů změní život. Je čarodějka a pochází z prastarého, mocného čarodějnického rodu – stejně jako Cal. Její moc je skutečně obrovská. Tak obrovská, že se ji potřebuje naučit ovládat. A Cal se ochotně nabídne, že jí s tím pomůže.

Vydává nakladatelství Albatros Media – CooBoo v říjnu 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Říjnové babí léto s knihou: Dorazí Anita Blake i grafické Hry o trůny

Hide picture