Menu
FANZINE.cz
Horory, hororové knihy

Říjnové knižní novinky sci-fi a hororu – Assassin’s Creed a Star Wars

Olga Buriánková

Olga Buriánková

2. 12. 2019

Dny se krátí stále více, kochat se pestrobarevným listím již je také většinou pasé a vysokoškolákům začíná studijní maraton. Naštěstí se všichni milovníci science fiction či hororu ještě mohou potěšit novými knižními tituly.

James Luceno: Star Wars – Darth Plagueis

James Luceno: Star Wars - Darth PlagueisDarth Plagueis je jeden z nejnadanějších sithských lordů všech dob. Netouží po ničem jiném než po moci a obává se jen toho, že ji ztratí. Jako učedník bezvýhradně přijme nemilosrdné praktiky Sithů. A když přijde správný čas, zničí svého mistra, Dartha Tenebrouse. Zároveň však přísahá, že jeho nikdy nepotká stejný osud. Na rozdíl od svých předchůdců si totiž Darth Plagueis nakonec osvojí nejvyšší moc… překonat smrt.

Plagueis byl nejmocnější sithský lord, jaký kdy žil. Může se stát i jediným, který nikdy nezemře?

Vydalo nakladatelství Egmont 14. října 2019.

Frederik Pohl: Za modrým horizontem událostí

Frederik Pohl: Za modrým horizontem událostíVe druhém svazku jedné z nejslavnějších ság žánru science fiction se opět setkáváme s Robinettem Broadheadem, jenž už sice získal pohádkové bohatství, ale artefakty Heecheeů mu přesto nedávají spát. Založí tedy vlastní kosmickou společnost, jež má za úkol shromažďovat veškeré informace o těchto mimozemšťanech. Následně vyšle výpravu k nově objeveným objektům ve Sluneční soustavě, z nichž jeden bych mohl být vytouženou Továrnou na potraviny, která by lidstvo navždy zbavila hladu.

Po přistání se výprava překvapivě setkává s potomkem zesnulých prospektorů, jenž je doslova pokladnicí vzácných heecheovských znalostí. Je tak objeven nejen účel tzv. modlitebních vějířů, ale i cesta lodí do podivného místa, které je dle chlapcova vyprávění doposud obydleno. Je možné, že jsou jeho obyvateli legendární Heecheeové? Vydání Za modrým horizontem událostí v novém překladu Jiřího Engliše.

Vydalo nakladatelství Triton 15. října 2019.

Christina Dalcherová: Vox

Christina Dalcherová: VoxNeurolingvistka Jean McClellanová tráví dny ve vynuceném tichu — omezuje ji denní kvóta sta slov. Pokud řekne jen jediné slovo navíc, projede jí tělem elektrický šok. K moci se totiž dostala nová vláda a najednou je všechno jinak. Ale jen pokud jste žena.

Takřka přes noc ztratilo sedmdesát milionů žen práci, zmrazili jim účty a sebrali pasy. A nejděsivější je, že dívky už se ve škole neučí číst a psát. Ještě nedávno každý denně pronesl až šestnáct tisíc slov, nyní musí ženy žít s náramkem, který jim slova počítá.

Prezidentův bratr však při nehodě utrpí poškození mozku a Jean smí pokračovat ve výzkumu poruch řeči. Odměna? Dočasné vyjmutí Jean a její dcery z přísné denní kvóty. Ale co bude dál? Jean chce svůj hlas získat zpět — kvůli sobě, své dceři i kvůli každé umlčené ženě. Tohle je jenom začátek… Kdybyste měli k dispozici jen sto slov denně, co byste udělali, aby vás bylo slyšet?

Vydalo nakladatelství Host 15. října 2019.

Kolektiv: Assassin’s Creed – Průvodce světemKolektiv: Assassin's Creed – Průvodce světem

Povinnost pro všechny staré i nové příznivce historických her z řady Assassin’s Creed. Nádherně ilustrované informace o základních postavách, technice, příbězích a historických kulisách. Popis věčných válek mezi templáři a asasíny, které se táhnou už celá tisíciletí. Najdete tu dějiny řádů, popisy prastarých civilizací i legendárních míst… prostě všechno, co chcete o téhle hře vědět!

Vydalo nakladatelství Fantom Print 15. října 2019.

Andrew Beasleyová: Krotitelé záhad 2 – Zločin v domě hrůzy

Andrew Beasleyová: Krotitelé záhad 2 – Zločin v domě hrůzyPojďte blíž, pojďte blíž a navštivte náš dům hrůzy! Vyděsí vás strašidelní klauni, uvidíte tančící duchy a ocitnete se v zrcadlovém bludišti, ze kterého možná nevede cesta ven. Vše je naprosto bezpečné a neskutečně zábavné… dokud se neztratí malý chlapec. Policie si myslí, že utekl z domu, ale jeho sestra přísahá, že ho unesla příšera. Dokážou ho experti na nadpřirozené zločiny Billy Flint a Charley Steelová najít dřív, než horká stopa vystydne?

Tajemství, nadpřirozeno, zákeřní záporáci i humor v dobrodružné detektivní sérii pro všechny milovníky napětí!

Vydalo nakladatelství Fragment 17. října 2019.

Becky Chambersová: Poutníci 3 – Zpráva o životě vesmířanů

Becky Chambersová: Poutníci 3 - Zpráva o životě vesmířanůPoslední lidé opustili Zemi už před stovkami let. Po vleklém putování prázdnotou byli (většinou) přijati mezi druhy, které se podílejí na správě a chodu galaxie, a po generace trvající cesta flotily Exodus skončila. To je ovšem dávná historie. Dnes je flotila Exodus živoucím pomníkem, místem, odkud mnozí lidé pocházejí, ale málokdo z nich ho na vlastní oči viděl.

Exodané se rádi pyšní svou komunitou a tradicemi — ty však nejsou tak jedinečné, jak si myslí. Mnoho Exodanů odchází do cizích měst nebo kolonií a ti, kteří zůstávají, musejí uvažovat o svém současném i budoucím směřování. Jaký je účel lodi, která již dosáhla svého cíle? Proč zůstávat ve vesmíru, když existují jiné obyvatelné světy? Jaká je cena za udržování pečlivě vyváženého způsobu života — a má smysl v něm pokračovat?

Závěr volného cyklu space oper Poutníci.

Vydalo nakladatelství Host 23. října 2019.

Vlastimil Vondruška: Kronika zániku Evropy (1984–2054)

Vlastimil Vondruška: Kronika zániku Evropy 1984 - 2054Jedinečný román vypráví o osudech rodiny Wagnerů, která prožívá postupný úpadek evropské civilizace. Román je rozdělen na dvě části. První nazvaná „Jak to celé začalo“ popisuje léta 1984 – 2019 a vychází z reálného vývoje Čech a Evropy. Druhá část „Jak by to mohlo skončit“ modeluje formou literární vize jeden z možných vývojů společnosti po roce 2020.

Zakladatel rodu Adam Wagner, sociolog a odborník na Orwellovo dílo, předvídá rozpad moderní společnosti, a proto s členy rodiny a přáteli budují chráněné sídlo, za jehož hradbami se hodlají bránit, až dojde k sociálnímu rozvratu, hospodářské krizi a násilnostem. Jenže záhy jsou vtaženi do válečných konfliktů, které rozdělí Evropu.

JAK TO CELÉ ZAČALO A JAK BY TO MOHLO SKONČIT.

Vydalo nakladatelství Moba 23. října 2019.

Doherty Gordon: Assassin’s Creed 10 – OdyseaDoherty Gordon: Assassin's Creed 10 - Odysea

Řecko, 5. století před naším letopočtem. Kassandra je žoldačka spartské krve, odsouzená na smrt vlastní rodinou a poslaná do exilu. Nyní se vydává na epickou výpravu, aby se stala legendární hrdinkou – a odhalila pravdu o svém tajuplném původu.

Vydalo nakladatelství Fantom Print na vrbě 23. října 2019.

Kolektiv: Minecraft – Průvodce pro přežití v oceánech

Kolektiv: Minecraft - Průvodce pro přežití v oceánechOficiální Průvodce pro přežití v oceánech vás naučí, jak dýchat pod vodou, najít hodnotnou potopenou kořist a porazit v boji nebezpečné guardiany a další moby skrývající se v hlubinách. Díky spoustě informací a tipů od odborníků přímo z Mojangu jde o nepostradatelnou příručku pro přežití pod vodní hladinou.

Ponořte se do oceánů ve světě Minecraftu!

Vydalo nakladatelství Egmont 28. října 2019.

Jan Kotouč: Centrální impérium 2 – Císař v exilu

Jan Kotouč: Centrální impérium 2 - Císař v exiluOchromené Impérium čelí své největší hrozbě. Bezohledná nepřátelská koalice už předvedla, že se nezastaví před ničím. Nový protektorát počítal s rychlým vítězstvím, kterého nedosáhl.

Daniel Hankerson, potomek vyvražděného vládnoucího rodu, přežil a rozehrává svou životní partii. Jako novopečený císař se ocitá téměř bez prostředků a musí pečlivě volit spojence. Několik strategických částí Impéria, včetně hlavní křižovatky nadsvětelných bran, se ocitlo v rukou nepřátel.

V souboji technologií i prosté lidské taktiky, mechanizovaných pluků a bojových superlodí může císař Daniel I. sázet na jedinou jistotu: pokud zklame, zemře mnohonásobně více lidí, než kolik zahynulo při totální destrukci planety Paskin. Císař musí zemřít.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 30. října 2019.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Říjnové knižní novinky sci-fi a hororu – Assassin’s Creed a Star Wars

Hide picture