×
FANZINE.cz

Říjnové knižní novinky sci-fi a hororu – Assassin’s Creed či Star Wars

Kolektiv: Šťastné a hrůzostrašné: Antologie štědrovečerních hororů

Kolektiv: Šťastné a hrůzostrašné: Antologie štědrovečerních hororůVánoční čas, kdy temnota uchvacuje největší část dne a srdci všech smrtelníků prostupuje zvláštní směs veselí i neklidného očekávání, je dobou jako stvořenou pro vypravování tajuplných a strašidelných příběhů.

Předložená antologie představuje šestici do češtiny dosud nepřeložených strašidelných vánočních povídek od známých i méně známých britských autorů 2. poloviny 19. a počátku 20. století v čele s Algernonem Blackwoodem a Charlotte Riddellovou.

Příběhy nesoucí se v duchu klasické viktoriánské tradice, v nichž se často stírá hranice mezi naším a oním světem, čtenáře zavedou do starých panských sídel, kde není nouze o tmavé kouty a legendami opředené pokoje, i na skalnaté pobřeží, jehož nespoutaná malebnost učaruje mladému páru, který se zde navzdory neblahé pověsti rozhodne usadit. Zažehněte svíčku a vkročte do světa, kde smrtí nic nekončí.

Vydalo nakladatelství Malvern 5. října 2021.

Micaiah Johnsonová: Místo mezi světyMicaiah Johnsonová: Místo mezi světy

Dokáže Cara zastavit zlo v srdci multivesmíru a nepřijít přitom o všechno? Konečně je možné cestovat do paralelních vesmírů. Má to však jeden háček: nikdo nemůže navštívit svět, kde je jeho paralelní protějšek stále naživu. Cara, jejíž paralelní já umí vážně dobře umírat je pro přecházení dokonalá kandidátka.

Jedna z jejích zbývajících dvojnic však za záhadných okolností zemře, a Cara se tak dostane do úplně nového světa se starými tajemstvími. To, co objeví, propojí minulost a budoucnost a odhalí její roli ve spiknutí, které ohrožuje celý multivesmír.

Vydalo nakladatelství CooBoo 7. října 2021.

Petr Boček: Hřbitov trpaslíků

Petr Boček: Hřbitov trpaslíkůCo svede dohromady trpaslíka, kterému unesli přítelkyni, odborníka na hřbitovy a pohřbívání, sužovaného despotickou matkou, a zoufalého otce, jemuž někdo z hrobu ukradl tělo zavražděné dcery? Jakou roli v tom všem hraje mystický Lovec, ghúlové a trpasličí magie? Mohou mrtví zpívat „Holka modrooká“? Kdo je „vrahem andílků“? To vše se dočtete v černohumorně laděném horrorovém románu Hřbitov trpaslíků.

Co všechno může člověka přivést ke zlu? Chtíč, zoufalství, pomsta, ochranitelský komplex či touha po lepším životě…

Vydalo nakladatelství Martin Štefko 8. října 2021.

Neal Asher: Řád – Pradorský měsícNeal Asher: Řád - Pradorský měsíc

Řád je exkluzivní klub civilizací, které pronikly do kosmu. Je pedantický a byrokratický a jeho dominium zasahuje od centrální Země až do nekonečných hlubin galaktické prázdnoty. Když se ale Řád poprvé setká s mimozemským životem v podobě velkých nepřátelských krabovitých masožravců nazývaných Pradoři, není pochyb, v co to nutně musí vyústit… v totální válku.

Řád i planety, které k němu nepatří, se snaží rychle vzchopit a přeměnit v militantní společnost. Kosmické lodi se utkávají v boji, orbitální stanice i celé planety jsou dobývány a drancovány, ale pro Jebela Kronga a Morii Salemovou, dva netypické hrdiny zachycené v centru válečné vřavy, je tato válka mnohem víc než jen střet dvou kultur, víc než souboj techniky s brutální silou… je to pro ně osobní záležitost.

Román z časů, které předcházeli událostem kolem agenta Cormaka a těm na planetě Spatterjay.

Vydalo nakladatelství Polaris 8. října 2021.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..