Menu
FANZINE.cz

Říše slonoviny: Zachrání Laurence a Temeraire draky?

Redakce

Redakce

29. 5. 2010

Na začátku týdne vyšel čtvrtý díl populární ságy Temeraire nazvaný Říše slonoviny. Vrací se již známá dvojice, kapitán Will Laurence a jeho drak Temeraire, aby zachránili draky, jež podléhají zákeřné nemoci.

Obyčejnému kapitánovi se náhodou vylíhne dračí vejce a mezi ním a drakem vznikne silné přátelství na život a na smrt. Společně zdolávají překážky a nástrahy života a prožijí mnohá nebezpečí a dobrodružství. Po šťastném návratu z Asie do Anglie je čeká nepříjemné překvapení.

Draci jsou vnímáni jen jako krvelačné, oheň chrlící ještěrky bez špetky inteligence. Laurence a Temeraire se snaží lidem dokázat pravý opak. Zatímco francouzský vojevůdce Napoleon chystá invazi do Británie, tamní draky začne napadat nebezpečná choroba. Laurence a Temeraire jsou jako jediná naděje posláni do Afriky, aby nalezli lék. Během hledání však přijdou na stopu plánů, které draky ohrožují snad ještě více.

Série Temeraire

  • Temeraire I.: His Majesty´s Dragon (2006, č. Drak Jeho Veličenstva, Argo+Triton 2007)
  • Temeraire II.: Throne of Jade (2006, č. Nefritový trůn, Argo+Triton 2007)
  • Temeraire III.: Black Powder War (2006, č. Dračí pomsta, 2006, Argo+Triton 2009)
  • Temeraire IV.: Empire of Ivory (2007, č. Říše slonoviny, Argo+Triton 2010)
  • Temeraire V.: Victory of Eagles (2008)

Naomi Noviková, autorka ságy Temeraire, zasazené do období napoleonských válek, je rodačkou z New Yorku. Její Laurence a Temaraire se dočkali velkého ohlasu ve Spojených státech a bodují i v Evropě. Sága také oslovila slavného hollywoodského režiséra Petera Jacksona, který chystá její filmové zpracování.

Z anglického originálu přeložil Kamil Pinta. Kniha vychází v nejbližších dnech ve spolupráci  nakladatelství Argo a Triton.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Říše slonoviny: Zachrání Laurence a Temeraire draky?

Hide picture