Menu
FANZINE.cz
Technologie

Risen 2: Dark Waters. Projděte se rozbouřeným Karibikem

Redakce

Redakce

7. 7. 2011

Piranha Bites. To není zaklínadlo, i když dobrou hru na hrdiny vyvolat dokáže. RPG pozitivní hráči určitě ví, odkud vítr vane. Bezejmenný hrdina je zpátky. Že úspěšné RPG Risen od našich německých sousedů bude mít pokračování, už nějaký ten pátek víme. Jaký tedy bude Risen II s podtitulem Dark Waters?

Slunné ostrovy skrývají i nepříjemná překvapení Zdroj: distributor hry

Když kvůli neshodám s vydavatelskou firmou JoWood Piraně nemohly a pravděpodobně ani nechtěly pokračovat v sérii Gothic, zrodil se Risen. Vlastně takový klon-derivát prvního Gothicu na tropickém ostrově. Nejen mně však hra připadala taková plastová, klouzající po povrchu. I to má dvojka napravit, ale novinek bude mnohem, mnohem víc, vývojáři totiž hodně naslouchali fanouškům.

Piráti, jejich špinavý triky, střelnej prach a rum

Potom, co bezejmenný hrdina zachránil ostrov Faranga porážkou zlého inkvizitora a ohnivého titána, dal trochu oraz. Že se z něj stal štamgast v nejbližší taverně mu ale vyčítat nebudeme, záchrana celého ostrova se přece pořádně zapít musí. Popíjením v malém přístavu Caldera se dokonce změnil k nepoznání, už nevypadá na útěk z vězení (chlast dělá divy), a to, co by přivítala valná většina osazenstva českých hospod, se mu podařilo. Bezejmenný se propil k image á la Tom Cruise.

obluda

Monstra vás naučí, že ne každé světlo je dobré

Z alkoholového deliria plného proměn ho probere až příjezd staré známé Patty, které se podařilo najít otce, starého mořského vlka, po kterém v prvním díle pátrala. A tenhle starý lišák prý přišel na to, jak plout po moři, aniž by vás potopila monstra či titáni, kteří vesele ničí celou zemi. Že se z toho vyklube záchrana světa, je vcelku jasné. Tím nejzásadnějším je však změna prostředí: ze středověké fantasy nás Risen 2 vezme tam, kde jsou v módě pásky přes oko a leje se rum, mezi piráty.

Už žádné luky a kuše, ty nahradí střelné zbraně a bude se střílet vostrýma, klasickou magii nahradí mezi piráty oblíbenější voodoo. Klasické vylepšování postavy naštěstí zůstává. Svět má být několikanásobně větší než v prvním  Risen a skládá se překvapivě z několika ostrovů a vody. To je vcelku chytré řešení, protože autorům umožňuje vytvořit pro každý ostrov jiné klimatické podmínky a tedy i různou faunu a flóru.

Mořským vlkem snadno a rychle

Mezi ostrovy se budeme pohybovat lodí, která slouží i jako tábor, kam verbujete NPC a vždy jedna postava vás může na cestě po ostrovech doprovázet. Zda půjde loď přímo ovládat se zatím neví. Samozřejmostí je přítomnost několika frakcí, avšak členství v nich má být volnější. Lepší grafika, mnohovrstevnatost questů, které jsou vzájemně propojeny, a rozhovory ovlivňující události ve hře jsou vcelku tradiční sliby RPG vývojářů, na druhou stranu, možnost odposlouchávat rozhovory a dozvědět se zajímavé informace už tak obvyklé není (zdravím Assasin Creed).

Souboj s obřím krabem

Sek, sek a kop...budou krabí tyčinky

Velkých změn doznal i soubojový systém, který vypadá dle nápadů alespoň na papíře dost dobře. Střelné zbraně (i kanóny) a špinavé triky, jako jsou kopance, házení písku do očí nebo papoušek zní zábavně a trochu sparowovsky.  Změnou prošli také zbroje, ve všech dřívějších hrách Piranha Bytes byly totiž k dispozici pouze v jednom kuse, zatímco nyní budou na výběr konečně různé druhy kalhot, čepic, bot atd.

Dění na ostrovech ovlivní i různé denní a noční režimy jak NPC, tak i monster, dá se minimálně očekávat, že v noci budeme potkávat jiné protivníky než ve dne. Určitě znovu potkáme Gnomy a pár zvířat ze skutečného světa, jako jsou divočáci, ale celkově přibude dost nových potvor. Hra už nemá být tak hardcore jako předchozí tituly studia, bude tu např. ukazatel úkolových NPC, ale usnadňující funkce prý půjdou vypnout. O hudbu se postará Bastian Seelbach, který naposledy ozvučil Arcania: Gothic 4.

Herní Piráti z Karibiku to naštěstí nebudou, takže kdo by se nechtěl podívat v pořádném RPG za piráty na malebné ostrovy, do džungle a na prosluněné pláže? Hra je prý z 80 % hotová a do jejích temných vod se budeme moci potopit na PC, XBOX 360 a PlayStation 3 v prvním čtvrtletí 2012.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Risen 2: Dark Waters. Projděte se rozbouřeným Karibikem

Hide picture