Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Rob Thurman nahradí Temnotu Měsíčním svitem

Redakce

Redakce

8. 10. 2010

Rob Thurman: Měsíční svitNakladatelství Fantom Print vydává novou knihu s názvem Měsíční svit od spisovatelky Rob Thurmanové, pokračování úspěšného prvního dílu V temnotě. Máme tak možnost zjistit, jak se vyvine příběh mladíka-stvůry Kala Leandra, jeho bratra Nika i celého lidstva. Bojíte se?

Ilustrace na obálce knihy Měsíční svit

Ilustrace na obálce knihy Měsíční svit Autor: Chris McGrath

Přestože V temnotě nenabídlo tak hororový scénář, jaký čtenář podle názvu očekával, příběh vykreslený v knize měl rozhodně zajímavou myšlenku. Představil lidem Kala Leandra, který se celý život velice těžko vyrovnává s tím, že jeho otcem byla nestvůra. Bohužel ne v přeneseném slova smyslu, ale úplně doslovně. Jediný, kdo se o něj chtěl starat, protože příšery nejsou zrovna hodní tátové, byl jeho starší bratr Niko. Ovšem ani ten nedokázal Kala ochránit před vším, zvlášť proto, že příšery jménem Ölfi, mezi které z poloviny patří, ho nutně potřebují pro ovládnutí světa.

Nové problémy?

V prvním dílu sice hrdinové zachránili lidstvo před totální zkázou, jejich problémy tím ale zdaleka nekončí. Bratři se přestěhovali do nového bytu, našli si novou práci a začínají žít nový život. Kal se konečně vyrovnal s tím, kým je. Navíc jako osobní strážci a detektivové dělají přesně to, co jim jde. Ale nebezpečí se nevyhnou.

obálka Rob Thurman: Měsíční svit

Kvůli nejnovějšímu případu totiž musí proniknout do vlkodlačího klanu. Jeden z menších bossů si totiž myslí, že se ho chce někdo zbavit, ale nemá důkazy. A právě ty mu mají bratři opatřit. Vhodným místem pro začátek vyšetřování se zdá být zadní místnost Měsíčního svitu, místa, kde se schází nezcela lidští hráči. Vypadá to jako docela snadná práce, alespoň tak to Kalovi na začátku připadá. Žel, mladík se velice, velice mýlí.

Nové osudy starých postav

V Měsíčním svitu se snad také ženy dočkají nějakého milostného vývoje. V předchozím díle to sice mezi mužskými a ženskými postavami zajiskřilo, nicméně výboje nebyly dostatečně silné na to, aby uspokojily romance chtivého čtenáře. Podle zveřejněných informací se však na ženské hrdinky v Měsíčním svitu nezapomnělo, takže se snad dočkáme nějakých novinek. Stejně tak nepřijdeme ani o Robina Vtipálka, bohémského puka, který svými narážkami vnášel do příběhu vhodně odlehčující humor.

Je nač se těšit

Samozřejmě není možné knihu chválit ještě před přečtením. Nicméně pokud bude druhý díl alespoň stejně dobrý jako ten první, není ani třeba být příliš skeptičtí. Podle recenzí ze zemí, kde už kniha vyšla, je Měsíční svit ještě lepší než V temnotě. Nová kniha Rob Thurman vychází v říjnu v nakladatelství Fantom Print.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rob Thurman nahradí Temnotu Měsíčním svitem

Hide picture