Menu
FANZINE.cz
Literatura

Rob Thurman, Přání smrti: Co Kala čeká tentokrát?

Redakce

Redakce

8. 6. 2011

Série knih o poloviční nestvůře Kalovi Leandrosovi má v České republice takový úspěch, že jednotlivé díly vychází jako na běžícím pásu. Čtenáři se tak mohou těšit už na čtvrté pokračování, tentokrát s názvem Přání smrti. 

Ilustrace na obálce knihy Přání smrti, autor: Chris McGrath

V sérii románů o Kalibanu Leandrosovi počínající knihou V temnotě jsme se přes Měsíční svit a Běsnění dostali až k Přání smrti. Bratři Kal a Niko už za sebou mají překvapivé množství poražených příšer, doprovázené několika osobními neúspěchy. Sem tam se v jejich životech objevila trocha romantiky, více čí méně přiznaných a opětovaných citů i srdce lámajících rozchodů. Ale ani po tom všem si nemohou užívat klidu. Návrat ölfi, Kalova noční můra, se stal skutečností a on se opět musí vypořádat se svou minulostí, aby ochránil své blízké.

Příbuzných se nezbavíte

Zatím poslední díl, Běsnění, skončil velimi napínavě. Kala opustila autorka, Rob Thurman, uprostřed nijak pozitivně naladěných Ölfi. Ani v Přání smrti se jich hlavní hrdina nejspíš nezbaví. Poté, co většinu těchto stvůr zničil hned v prvním dílu, přeživší jedinci se rozhodli pomstít. A jak je to u těchto predátorů obvyklé, jejich pomsta má být pomalá a bolestivá. Kal, který si už tak vyčítá, jakému nebezpečí své přátele vystavuje, se nyní musí vypořádat s touto novou hrozbou. Jeho příbuzní jsou totiž rozhodnutí nechat ho před smrtí trpět a za nejlepší způsob považují mučení všech, na kom mu záleží. Zda se Kalovi a jeho bratrovi Nikovi podaří zvítězit i podruhé, to se teprve uvidí.

Čtěte také ukázku z knihy

Nacházíme se v polovině série a to je pro autorku jistě výzva. Čtenář už zná všechny postavy, má je rád nebo nemá podle vlastního uvážení. Ale právě proto už jim přeje nějaký šťastný konec, nejen další a další komplikace. A protože na přeložení čekají ještě další dvě knihy, nedá se očekávat, že by se v Přání smrti nějaký happy end objevil. To ale neznamená, že by kniha nenabízela nic zajímavého, naopak. Protože cesta je cíl a všichni jsou jistě zvědaví, jak Kal k tomu svému šťastnému konci dojde. A jestli k němu vůbec někdy dojde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rob Thurman, Přání smrti: Co Kala čeká tentokrát?

Hide picture