Menu
FANZINE.cz
Technologie

Rockstar Games. Míří herní studio do Hollywoodu?

Zdeněk Král

Zdeněk Král

13. 7. 2011

SCREENSHOT: Nico Bellic, hlavní postava GTA IVJak by se vám líbil film třeba na motivy série Grand Theft Auto? Možná se ho někdy dočkáme, i když zatím toho na stole opravdu moc nemáme…

SCREENSHOT: GTA IV – The Lost and Damned

Screenshot: GTA IV – The Lost and Damned, Zdroj: Rockstar Games

Hned na úvod si raději ujasněme, že budeme trochu spekulovat. Rockstaři jsou na konkrétní informace jako vždy skoupí, nikdo vlastně nic neví, jen těm právníkům se občas dostane do ruky spis, který trochu otřese internetem.

Momentálně máme na skladě registraci obchodní značky Rockstar Films (zkušení angličtináři přeloží jako Rockstar Filmy), o kterou zažádala americká Take-Two Interactive Software, Inc., vlastník studia Rockstar Games.

Přečtěte si také recenzi na hru L.A. Noire, detektivku od studia Rockstar!

Není to poprvé, už dříve studio natáčelo například televizní reklamy a krátké spoty, ale dostat z nich konkrétní informace o případných filmech je nadlidský úkol. Pár stop však dobrý detektiv objeví… Domény RockstarFilms.com a RockstarFilms.net jsou registrované už dlouho, a sem tam něco utrousí i jinak mlčenlivý vývojář.

V dubnovém interview například velký šéf Dan Houser prohlásil, že kdyby se ve studiu pokoušeli natočit film, rádi by to udělali buď sami, nebo přinejhorším ve spolupráci s nějakou režisérskou špičkou, aby v případě, že film pohoří, věděli, že je to jen a jen jejich vlastní chyba.

Mrkněte se také na recenzi hry GTA IV!

Jestli film bude, jestli bude o GTA nebo o jiné hře, jestli ho případně opravdu natočí v Rockstar Games apod., to je ve hvězdách. Zatím buďme rádi, že o tom vůbec přemýšlí a studio nás více méně pravidelně zásobuje hrami, u nichž spokojeně strávíme stovky zábavných hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rockstar Games. Míří herní studio do Hollywoodu?

Hide picture