Menu
FANZINE.cz
Technologie

Blackberry vyráží do boje proti Applu a HTC s třemi novými, vymazlenými modely

Jan Kouba

Jan Kouba

11. 8. 2011

FOTO: Blackberry. zdroj: výrobceSpolečnost Research In Motion představila trojici nových telefonů Blackberry s novým operačním systémem Blackberry 7 a dotykovým displejem. Rozšíření se dočká jak řada Bold, tak i Torch. Chybět nebude ani tradiční QWERTY klávesnice.

OBR: Blackberry

Vypadají pěkně, ale mají na to? zdroj: výrobce

Blackberry je značka známá hlavně v Americe, kde si získala ohromnou oblibu díky zákaznickému servisu, kvalitnímu hardware, originálnímu ovládání a výdrži. Research in Motion vyrukuje s trojicí nových telefonů Blackberry, které mají konkurovat iPhonům a Androidu.

Blackberry Bold 9900/9930 je prvním z novinek, která je nejblíže klasickému Blackberry. Rozlišení obrazovky bude 640 x 480, telefon bude mít fotoaparát o rozlišení 5 Mpx. Telefony Blackberry byly vždy známé svou kvalitní QWERTY klávesnicí, kterou neopomenul ani tento model. Procesor bude mít 1,2 GHz a 8 GB vnitřní paměti s MicroSD slotem.

Druhou novinkou je Torch 9810, který bude mít dotekovou obrazovku o vysokém rozlišení. Stejně jako Bold bude mít i Torch 9810 fotoaparát o 5 Mpx s automatickým ostřením a možností nahrávat v HD. I tato varianta bude mít QWERTY klávesnici. Procesor bude o stejném taktu jako u verze Bold. Jen vnitřní paměť bude 4 GB místo 8.

Nokia chce vstát z mrtvých. Podaří se jí to s modelem E7-00?

Poslední variací je Torch 9850. RIM zde zariskoval a přišel s Blackberry plně ovládaným dotykovou obrazovkou. Bude mít displej velikosti 3,7 palce s rozlišením 800 x 480, což je největší displej, který u telefonů Blackberry vůbec můžeme nalézt.

Srdce Torch 9850 bude bít také frekvencí 1,2 GHz a procesor bude doplněn o 4 GB vnitřní paměti. I tento telefon bude mít fotoaparát s 5 Mpx. Sympatické je, že na obrazovku vůbec nemusíte sahat, jako ovládání poslouží i optický trackpad.Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Blackberry vyráží do boje proti Applu a HTC s třemi novými, vymazlenými modely

Hide picture