Menu
FANZINE.cz
Literatura

Rok 2010, jak ho vidí nakladatelství Brokilon

Redakce

Redakce

30. 1. 2010

brokilon-perexPro ty z vás, kteří se pohybují v zóně sci-fi a fantasy, připravilo nakladatelství Brokilon na rok 2010 slušnou dávku chuťovek. Pokud váháte, co byste letos měli číst, snad vám následující krátké shrnutí edičního plánu přijde vhod.

brokilon

Únor/březen

V ještě stále studených měsících nám s večerní četbou u krbu pomůžou hned tři tituly. Tím prvním je první díl z cyklu Zrcadlo, pojmenovaný Za zrcadlem. Autor John Ringo nás postaví před situaci, kdy po jaderném výbuchu na Floridě zůstanou otevřené různé časoprostorové brány do jiných světů.

Pokud se vám nechce moc putovat do jiných dimenzí, možná byste raději navštívili brutální fantasy svět Vladimíra Šlechty, který se nám snaží sdělit, že právě dnes je Nejlepší den pro umírání.

Ke krbu patřila vždycky dobrá detektivka a třetí díl cyklu Krevní pouta, Linie Krve, by mohl být přesně tím pravým. Obzvláště v případě, kdy se díky Tanye Huffové podíváte v její knížce na zoubek upířím halucinacím.

Nejlepsi_den_pro_umirani.ai

Duben/Květen

V již teplejších a přívětivějších měsících se můžete v rozkvetlých zahradách začíst například do pěkné sbírky fantasy povídek od Juraje Červenáka s názvem Kámen a krev.

Petr Heteša nás z rozkvetlých zahrad mile rád přesune až do Baltimoru, kde se projdeme v nevěstincích a během naší návštěvy stihneme i ohledat tělo mrtvé sestry. Nevermore Baltimore láká na méně romantickou zábavu než pozorování stromů, nicméně výrazně zajímavější.

Jelikož je jaro období, kdy se vše rozmnožuje, nebude určitě na škodu rozmnožit si i sbírku již zmíněného cyklu Krevní pouta. Na řadu přichází čtvrtý díl s názvem Dohoda krve.

petr-hetesa-nevermore-baltimore-nastrel

Připravovaná obálka Hetešovy Nevermore Baltimore

Léto

Pokud zrovna nevynikáte v balení atraktivních protějšků na plážích a koupalištích, určitě oceníte tématicky laděnou sci-fi sbírku od Vladimíra Šlechty. Střepy z Apokalypsy vám určitě přinesou potřebné štěstí.

Jestli se vám bude zdát léto i tak nudné, nebo bude snad poskvrněno nějakou špatnou událostí, můžete si přečíst dílo dvojce autorů Herman/Cragg, Poprvé do boje. Napínavé vyprávění o námořní pěchotě v 25. století a jedné velice nepříjemné situaci vám určitě nabídne jiný úhel pohledu na případně nudné dny či nevydařenou dovolenou. Jedná se o první díl cyklu Starfist.

Juraj Červenák nabídne fantasy již druhé vydání titulu Conan a svatyně démonů. Pokud byste snad naneštěstí nevěděli, kdo Conan je, určitě byste si neměli nechat ujít jedno z mnoha vyprávění o něm a přátelsky se s ním seznámit.

V případě, že byste vyčerpali peníze a přesto byste chtěli navštívit exotické kraje, Brokilon vám nabídne Vorpalový meč. Ne jako řešení bezvýchodné situace, ale jako pokračování série Zrcadlo. Autor John Ringo si k druhému dílu přizval Travise Taylora.

Keltská brána je dlouho očekávaným románem z cyklu Oggerd od Vladimíra Šlechty. Pokud vás zajímá vývoj světa po energetické krizi, není nic lepšího, čím zakončit léto.

Na Eurocon 2010 si Brokilon schoval druhý díl ze série knih o kapitánu Báthorym nazvaný Brána Irkally. Příběh nás zavede do protitureckých válek v letech 1660 – 1664. Recenzi prvního dílu si může na Topzinu přečíst rovnou od dvou autorů – Lukáše Vaníčka a Jana Nohovce.

juraj-cervenak-strazcove-varadinu

Podzim

Odvážní mariňáci ze série Starfist dorazí na podzim s druhým dílem nazvaným Škola ohně. Vzhledem k venkovní teplotě, která se na podzim snižuje, se knížka jeví jako ideální už jen podle názvu.

Aleksandra Januszová nás také pozve do svého krásného domu. Dům vycházejícího slunce otevírá nový cyklus s názvem Město mágů. Pokud vás zajímají netradičně pojaté knihy, nebude troufalé říct, že kombinace magie, bestií a rocku vás nezklame.

aleksandra-janusz-dom-wschodzacehgo-slonca

A co pod stromeček?

Vánoce, Vánoce… a co z toho budete mít vy? Jednou z možností je druhý a závěrečný díl série Knihy Jihu, ve kterém nás Glen Cook nechá snít Sny o oceli. Příběh se bude odehrávat ve znamení budování nové armády a snahy pomstít padlou Legii.

Pokud nemáte rádi koncept Ježíška, Santy Clause nebo dědy Mráze, možná by vám mohl dárečky přinést nějaký drak. S trochou štěstí to bude jeden z těch, o kterých se dočtete v díle Kniha draků. Jedná se o antologii polské fantasy. Netradiční Vánoce budou zajištěny. Sbírku dračích povídek vám přece musí donést drak, ne?

glen-cook-dreams-of-steel

Je vidět, že Brokilon si dal do roku 2010 předsevzetí nenechat lačné čtenáře vydechnout. Musí se nechat, že se mu podařilo vytvořit skutečně mnohostranné menu románů, povídek a specialit, které si najdou své příznivce nebo alespoň uspokojí hlad po některých očekávaných titulech. Únor se blíží kvapem, takže už abychom začali nosit dřevo ke krbu…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rok 2010, jak ho vidí nakladatelství Brokilon

Hide picture