Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Rowlingová nepřestává být štědrá k fanouškům Harryho Pottera!

Adriana Pavliková

Adriana Pavliková

21. 1. 2015

Osm let po vydání poslední knihy série o Harry Potterovi existuje množství fanoušků, kteří tajně doufají v její pokračování. Joanne K. Rowlingová  si to dobře uvědomuje. Proto své čtenáře obdarovala hned několika články na Pottermore.

FOTO : Harry Potter s neviditelným pláštěm

Právě tak překvapení a nadšení, jako Harry byli fanoušci, když si mohli přečíst tolik textů od Rowlingové. Zdroj: distributor filmu

Cokeworth

Cokeworth je název anglického městečka, které Rowlingová vytvořila jako rodiště Petunie a Lily Evansových, ale také Severuse Snapea. Právě tam Harry strávil noc v hotelu s tetou, strýcem a Dudleym, když prchali před záplavou soví pošty. A právě tam také navštívily Narcissa a Bellatrix Snapea ve starém domě jeho rodičů.

Inferi

Mrtvá lidská těla očarovaná tak, aby se hýbala a plnila rozkazy svého pána. Inferi jsou vojáci bez mozku, kteří nelpí na vlastním bezpečí a mají proto mnoho využití.

Čtenáři se s inferi mohli setkat, když se Harry a Brumbál snažili získat jeden z viteálů v Princi dvojí krve. Většina z nich bývali mudlové bez domova, které Voldemort zabil právě za účelem ochrany jeskyně.

FOTO: Harry Potter 6

Na nové obálce Prince dvojí krve bojují Harry a Brumbál právě s Inferi. Zdroj: obálka knihy

Rowlingová zdůrazňuje inferi nejsou zombie a to hned z několika důvodů. Zombie nejsou součástí britského folkloru. Už jen slovo zombie v lidech vyvolává asociace spojené s hollywoodským pojetím těchto bytostí.

To se autorce nezamlouvalo. I přesto, že se v kouzelnickém světě zombie vyskytují, v Británii by se podle Rowlingové, neměly objevit.

Merlinův řád

Ocenění pro kouzelníky a čarodějky, kteří dosáhli v kouzelnickém světě velkých věcí. Existují tři stupně Merlinova řádu, které jsou předávány ve formě zlaté medaile na zelené, fialové nebo bílé stuze.

Cena je pojmenována po nejslavnějším kouzelníkovi své doby, Merlinovi. První stupeň ocenění, udělován za činy mimořádné odvahy a kvality, má navíc zelenou stuhu a symbolizuje tak kolej, do které Merlin patřil v Bradavicích.

Stejně jako v případě mnohých takto významných ocenění, i zde někteří laureáti nejsou opravu hodni je získat. Například Kornelius Popletal si jako ministr kouzel udělil Merlinův řád prvního stupně za svou kariéru.

Děravý kotel

Na Charing Cross Road v Londýně je mezi knihkupectvím a obchodem s hudebninami natěsnaná hospoda, Děravý kotel. Slouží kouzelníkům jako hlavní vchod do Příčné ulice a je nejstarší londýnskou  hospodou.

FOTO: Děravý kotel

Harry navštívil hostinec Děravý kotel několikrát. Zdroj: distributor filmu

Byla spolu se zbytkem Příčné ulice postavena již v patnáctém století. Ještě před ustanovením Mezinárodního zákoníku o utajení kouzel byla přístupná i mudlům. Jak čas plynul, Děravý kotel měl být hned při několika příležitostech zrušen, ale všechny hrozby ustál.

Stal se ideálním místem pro posedávání a zjišťování novinek z kouzelnického světa pro ty, kteří k nim běžně nemají přístup.

Floeran Fortescue

Majitel zmrzlinářství v Příčné ulici a hrdina jednoho „ghost plotu“. Tak Rowlingová označuje příběhy, které nezakomponovala do finální verze knih. Harry v tomto příběhu zjistí, že Florean Fortescue ví hodně o středověkých kouzelnících.

Podle autorky měl zmrzlinář poskytnout Harrymu informace o Relikviích smrti. Rowlingová ho ale nechala unést a zabít pánem zla, když se rozhodla, že jiné postavy zastanou jeho role lépe.

Voldemort zabil mnoho lidí pouze proto, že věděli příliš, ale Florean je prý ten jediný, jehož smrti Rowlingová doopravdy lituje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rowlingová nepřestává být štědrá k fanouškům Harryho Pottera!

Hide picture