Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Rozebrali jsme trailer filmu Nevědomí. Ukazuje Cruise a dost z příběhu

Redakce

Redakce

13. 12. 2012

FOTO: OblivionJoseph Kosinski na příští rok chystá akční sci-fi podívanou s Tomem Cruisem v hlavní roli. Po filmu Tron: Legacy by mohl překvapit novým příběhem, kdy mu budou krýt záda producenti skvělého snímku Zrození Planety opic.

video
play-sharp-fill

Že vypadá Nevědomí (v originále Oblivion) nadějně, vás přesvědčí i první trailer. Země v budoucnosti už není bezpečným místem. Především poté, co zde proběhla válka s mimozemskými bytostmi, která zničila polovinu planety. Všichni přeživší žijí v oblacích nad zchátralými městy a zničenou krajinou, na Zemi už nežije žádný člověk.

Tom Cruise se představí jako Jack Harper, jeden z přeživších, který na Zemi funguje jako úklidová jednotka a jehož mise se už blíží ke konci. Na Zemi se ale místo něj také zdržují nevítané mimozemské bytosti. Při průzkumu pak Jack najde něco nečekaného, něco, co změní jeho pohled na dosavadní svět.

Čtěte také: Joseph Kosinski se pravděpodobně ujme i třetího dílu Trona

Počátek traileru přináší obraz Země, na které už není žádný lidský život. Zničený fotbalový stadion, opuštěný pes a záběry zpustošené planety, kterou byli před šedesáti lety nuceni všichni obyvatelé opustit, mají mrazivý nádech.

Jakmile je nám v první polovině traileru představeno, oč tu vlastně běží, druhá polovina má rozhodně svižnější tempo. Akční scény vypadají parádně (samozřejmě se zbraněmi a létajícími vozidly ze vzdálené budoucnosti) a film slibuje mnoho překvapivých momentů. Poté, co Jack najde na Zemi přeživší, dochází ke zvratu a zjišťuje, že na mnoho věcí z minulosti si nevzpomíná. Ve vedlejší roli se objeví Olga Kurylenko jako jedna z přeživších, která se do filmu poměrně hodí a trailer napovídá, že zrovna ona bude zvratem v ději.

FOTO: Oblivion

Nové sci-fi Oblivion pochází od režiséra TRON: Legacy. Zdroj: youtube.com

Trailer působí na diváka velmi svižně a vizuálně skvěle. Mix ze světa Minority Report, laserových zbraní ze série Star Wars a mysteriózní zápletky by mohl skvěle zafungovat. Tom Cruise navíc se sci-fi žánrem má své zkušenosti (zmíněná Minority Report, Válka světů) a v obsazení se objevuje také hvězda stříbrného plátna Morgan Freeman, který má v traileru skvělý futuristický vzhled.

Postapokalyptický svět působí mrazivě a dodává filmu onen správný sci-fi nádech. Přesto po zhlédnutí traileru stále zůstává mnoho nezodpovězených otázek. Zejména o skupině lidí žijících kdesi na Zemi, kteří by mohli mít za vůdce právě Morgana Freemana. Kdo jsou tito lidé a proč zůstávají na Zemi, přestože ostatní byli evakuováni? A co záhadná postava Olgy Kurylenko, která se v ukázce snaží objasnit Jackovi něco z minulosti?

Snad budou odpovědi na tyto otázky překvapením ve filmu. Je nutné ale podotknout, že tento první trailer na Nevědomí poodhaluje mnoho z děje. Možná tak budoucí druhý trailer napoví ještě více. Uvidíme, zda nás Joseph Kosinski dokáže překvapit originálním postapokalyptickým sci-fi. Zatím podle traileru Oblivion apeluje na jeden z nejočekávanějších filmů roku 2013.

Nevědomí (Oblivion)

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy
USA, 2013

Režie: Joseph Kosinski
Hrají: Tom Cruise, Morgan Freeman, Olga Kurylenko, Nikolaj Coster-Waldau, Andrea Riseborough, Zoë Bell, Melissa Leo, James Rawlings

Premiéra v ČR: 18. dubna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rozebrali jsme trailer filmu Nevědomí. Ukazuje Cruise a dost z příběhu

Hide picture