Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Rozjeté série i ty zbrusu nové – knižní fantasy novinky pro leden 2019

Olga Buriánková

Olga Buriánková

25. 2. 2019

Lednové dny prosvětlily čtenářům, samozřejmě kromě nových předsevzetí, také nejnovější svazky knižní fantasy. Milovníky těchto fantastických příběhů si přijdou na své také během prvního letošního měsíce.

Brent Weeks: Světlonoš 4 – Krvavé zrcadlo

Brent Weeks: Světlonoš 4 - Krvavé zrcadloZbaven magické i politické moci a uvězněn ve své vlastní magické kobce, nemá před sebou bývalý vládce Gavin Guile žádné vyhlídky na útěk. Lidé, jimž kdysi vládl, ho považují za mrtvého. Svět však čelí kalamitě větší, než kdy Sedm satrapií zažilo… a jedině on jej může zachránit. Zatímco armády Bílého krále dobývají Chromerii a nově se rodí staří bohové, je osud světa shrnut do jediné otázky: Kdo je Světlonoš?

Vydalo nakladatelství Fantom Print 16. ledna 2019. 

Sebastien de Castell: Divotvůrce 3 – KouzelniceSebastien de Castell: Divotvůrce 3 - Kouzelnice

Kellen, Reichis a Ferius cestují do Gitabrie, země proslulé úžasnými vynálezy. Když se k nim zvláštními argosanskými cestami dostane zpráva o mechanickém ptáčkovi oživeném magií, uvědomí si, co všechno je v sázce. Co když Gitabriánci dokážou oživit i něco mnohem nebezpečnějšího? Mezitím jim cestu zkříží neznámý rudý mág a také nečekaný jan’tepský spojenec. Čas nemilosrdně ubíhá a karty ve Feriusině balíčku varují před blížící se válkou.

Vydejte se potřetí do magického světa fantasy série Divotvůrce.

Vydalo nakladatelství Egmont 21. ledna 2019. 

Vic Jamesová: Temné nadání – Zlatá klec

Vic Jamesová: Temné nadání - Zlatá klecSvět je v rukou Mocných. Díky magické Síle ovládají politiku, obchod, finance i životy obyčejných lidí. Ti, kteří mezi ně nepatří, musí nastoupit na desetileté nucené práce. V naději, že zůstanou pohromadě, nastupují Hadleyovi do služby společně se svými dětmi. V den odjezdu je však šestnáctiletý Luke poslán do nejhoršího pracovního tábora v zemi. Zbytek rodiny odjíždí do přepychového sídla nejmocnější rodiny v Anglii. Budou ještě někdy spolu?

Dekadentní vize Anglie, ve které se mísí magie se syrovostí, láska s krutostí a intriky se statečností. První díl dystopické série.

Vydalo nakladatelství Fragment 24. ledna 2019. 

Ange: Prokletá krevAnge: Prokletá krev

Představte si svět, ve kterém Velká francouzská revoluce nikdy neproběhla a kde se právě chystá korunovace Ludvíka XXIV. Sedmnáctiletou Angie pronásledují jednoho dne v metru dva ozbrojení muži a pokusí se jí zabít. Unikne jim jen o vlásek. Toho dne večer ji nečekaně navštíví její matka vévodkyně de Noaillesová, kterou jižléta neviděla, a pozve ji na ples do Versailles, aby byla náležitě představena u dvora.

Angie se tam nechce, ale takový večer by jí mohl pomoci odhalit, kdo jí usiluje o život a proč. Odhalte temná tajemství skrytá v zákoutích Versailles!

Vydalo nakladatelství CooBoo 28. ledna 2019. 

Adrienne Youngová: Klan

Adrienne Youngová: KlanEelyn celý svůj život bojuje proti odvěkému nepříteli – klanu Riki. Když na bitevním poli zahlédne svého bratra, kterého viděla před pěti lety umírat, nevěří vlastním očím. Teď stojí proti ní na straně nepřítele. Jeho zrada však není to jediné, čemu musí Eelyn čelit. Po neúspěšném boji se z ní stane otrokyně a čeká ji krutá zima v zajetí. Všechno ale změní útok krvelačného klanu, v jehož skutečnou existenci nikdo nevěřil.

Příběh plný odvahy a dobrodružství v nelítostném světě vikingů.

Vydalo nakladatelství Albatros Media 31. ledna 2019. 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rozjeté série i ty zbrusu nové – knižní fantasy novinky pro leden 2019

Hide picture